• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
2

یک نفر به چرخه اعتیاد مبتلا شود، یک جامعه از آن متضرر می شوند

  • کد خبر : 79768
  • 14 تیر 1401 - 16:06
یک نفر به چرخه اعتیاد مبتلا شود، یک جامعه از آن متضرر می شوند
استاندار سمنان گفت: اگر یک نفر به چرخه اعتیاد مبتلا شود، یک جامعه از آن متضرر خواهد شد؛ بنابراین باید در این مسیر اهتمام لازم را به عمل آورده و با تلاش و کوشش در این مسیر گام برداشت.

سمنان- مهندس هاشمی از دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بازدید و در نشست صمیمی با همکاران شورا از تلاش ها و اقدامات دبیر و کارکنان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر مختص یک روز و یک هفته نیست و هر روز بایستی به عنوان روز مبارزه با مواد مخدر تلقی شود.
وی در ادامه روحیه جهادی و دلسوازنه در سایه وحدت، همدلی و وفاق کارکنان را عاملی موثر در پیشبرد امور عنوان و اذعان داشت: فعالیت در امر مبارزه با مواد مخدر علاوه بر انجام حوزه اداری دارای پاداش و اجر معنوی می باشد، چرا که اگر یک نفر به چرخه اعتیاد مبتلا شود، یک جامعه از آن متضرر خواهد شد؛ لذا بایستی کارشناسان عزیز در این مسیر اهتمام لازم را به عمل آورده و با تلاش و کوشش در این مسیر گام بردارند.
استاندار در حوزه آسیب های اجتماعی اولویت استان را اعتیاد به مواد مخدر عنوان کرد و بهترین راه مبارزه با مواد مخدر را کاهش تقاضا اعلام داشت.
هاشمی ترغیب و تشویق خانواده ها برای حفظ، حراست و مراقبت از فرزندان در برابر معضل اعتیاد را پر اهمیت برشمرده و گفت: هر خانواده بایستی مراقبت اعضای خانواده خود را بر عهده بگیرد و همانگونه که برای مسائل آموزش درسی از معلم خصوصی استفاده می کنند، در آسیب های اجتماعی و مهارت های زندگی نیز باید از مشاورین مذهبی، روانشناسی و… نیز بهره گیری شود.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همچنین خواستار مشارکت بیشتر دستگاه های فرهنگی از قبیل صدا و سیما، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، فرهنگ و ارشاد، روحانیون و سایر متولیان حوزه فرهنگی به منظور جلب مشارکت اجتماعی در حوزه پیش بینی پیشگیری و کاهش تقاضا شد.
وی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین و مشارکت های مردمی، سمن ها و تشکل های مردم نهاد در بحث پیشبرد اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از طریق مردم محور کردن امور به صورت بهینه نیز تاکید کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79768
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سمنان
  • 56 بازدید
  • بدون دیدگاه