• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
4

مبارزه موفق با موادمخدر محصول زحمات همه ضابطین است

  • کد خبر : 79624
  • 12 تیر 1401 - 13:26
مبارزه موفق با موادمخدر محصول زحمات همه ضابطین است
معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه مبارزه موفق با موادمخدر محصول زحمات همه ضابطین از جمله ناجا، گمرک، پست و… است، گفت: کارهای خوبی در امر مبارزه انجام شده و می‌شود به طور مثال در سال گذشته شاهد کشف بیش از هزار تن موادمخدر بودیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سعید عمرانی در حاشیه بازدید از «نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با موادمخدر با تاکید بر بهره وری از شرکت های دانش بنیان» گفت: امسال نمایشگاه از کیفیت بالایی برخوردار است و علاوه بر اعضای ستاد، دستگاه‌هایی که در روند مبارزه با موادمخدر در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، مقابله ای و اطلاعاتی مشارکت دارند، نیز حضور داشتند.
وی افزود: در این نمایشگاه، بخشی از دستاوردهای نظام در مبارزه با موادمخدر به نمایش گذاشته است، دستاوردهایی که یک به هزار اقداماتی است که در کشور در امر مبارزه با موادمخدر در حال انجام است.
معاون دادستان کل کشور بیان داشت: کارهای خوبی در مبارزه با موادمخدر انجام شده و می‌شود به طور مثال در سال گذشته بیش از هزار تن موادمخدر کشف شد.
عمرانی ادامه داد: مبارزه موفق با موادمخدر محصول زحمات همه ضابطین از جمله ناجا، ,واجا ، گمرک، پست و… است. معمولاً قاچاقچیان برای جاساز کردن موادمخدر از ترفندها و روش‌های عجیبی استفاده می‌کنند؛ روش‌هایی که کشف آن‌ها علم و هنر می‌خواهد و در این نمایشگاه بخشی از روش‌های جاسازی موادمخدر را دیدیم.
وی افزود: همچنین کارهای تحقیقاتی و علمی خوبی را در این نمایشگاه شاهد بودیم که از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی انجام شده است که در نتیجه شاهد تدوین کتاب هایی خواهیم بود که در کارهای اجرا مثمرثمر هستند.
معاون دادستان کل کشور بیان داشت: در مبارزه با موادمخدر شاهد حضور پر رنگ نهادهای مردمی و مجامع علمی و دانشگاهی در کنار نیروهای مقابله هستیم که نمونه‌ای از این همکاری‌ها را امروز در نمایشگاه ستاد مبارزه با موادمخدر شاهد بودیم.
عمرانی تاکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد نقش موثری دارند، اگر به کودکان آموزش‌های صحیح پیشگیری از اعتیاد داده شود، در نوجوانی و جوانی از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد به موادمخدر مصون خواهند ماند.
وی در پایان گفت: اقدامات زیادی در عرصه مبارزه با موادمخدر افتاده است، اقداماتی که همگی خوب و ارزشمند بوده‌اند اما به این حد قانع نیستیم و برای نیل به نقطه مطلوب ، باید تلاشمان را مضاعف کنیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79624
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 278 بازدید
  • بدون دیدگاه