• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
3

تجلیل از کارفرمایان بنگاههای اقتصادی بعنوان تلاشگران عرصه پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 79499
  • 12 تیر 1401 - 11:48
تجلیل از کارفرمایان بنگاههای اقتصادی بعنوان تلاشگران عرصه پیشگیری از اعتیاد
معاون استانداری سیستان و بلوچستان گفت: اشتغالزایی و ایجاد درآمد پایدار برای معتادان بهبود یافته نقش مهمی در تداوم سالم بودن آنان در جامعه دارد.

سیستان و بلوچستان – عباسعلی ارجمندی در همایش یاریگران زندگی در جامعه کار و تولید اظهار داشت: معتادان بهبودیافته با داشتن اشتغال دیگر به سمت موادمخدر نخواهند رفت اما معتادان بهبود یافته ای که پس از بهبودی شغلی نداشته باشند، دوباره به دام این بلای خانمان سوز خواهند افتاد.
وی بیان کرد: سازمان های مردم نهاد نقش بسیار مهمی در بازپروری و ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته دارند و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
معاون استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سالن های ادارت و سازمان های دولتی باید در اختیار سمن های مردم نهاد فعال در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی باشد.
ارجمندی افزود: اشتغالزایی معتادان بهبود یافته باید در دستور کار تمام سازمان‌های دولتی و سازمان های مردم نهاد در سیستان و بلوچستان باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این همایش بیان کرد: برای رسیدن به یک جامعه با نشاط دو عامل یکی فراهم بودن شرایط و دیگری رفع موانع باید همواره مورد توجه باشد.
حجت ‌الاسلام والمسلمین منصور باقربیگ افزود: ترویج موادمخدر یکی از مهمترین موانع در رسیدن به یک جامعه بانشاط و ایده آل است.
وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی یک ظرفیت بسیار بزرگی به نام روحانیون مبلغ دارد که می توان از این ظرفیت در جهت آگاه سازی مردم از آسیب‌های اجتماعی و دوری جوانان به گرایش به موادمخدر استفاده کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان ۱۵۰ خانه دین و زندگی در سطح استان دارد که خواهران در این خانه ها به دنبال ترویج احکام دینی و آموزش کارآفرینی هستند که می توان از این ظرفیت هم در راستای مبارزه با موادمخدر استفاده کرد.
وی اظهار داشت: سازمان تبلیغات ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد که باید از این ظرفیت‌ها در جهت پیشگیری و مبارزه با موادمخدر در بین جوانان استفاده کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان نیز در این همایش بیان کرد: پدیده شوم اعتیاد بر هر محفلی که وارد می‌شود جان، مال و آبروی هر انسانی را بر باد می دهد.
علی زندی تصریح کرد: کسانی که در دنیا پرچمدار مبارزه با موادمخدر هستند امروز خودشان عامل اصلی کشت و توزیع موادمخدر در جهان هستند.
وی بیان کرد: آمریکا پس از ورود به افغانستان به جای اینکه کشت موادمخدر را در این کشور کاهش دهد اما ما شاهد افزایش کشت این موادافیونی در آن کشور بودیم.
دبیر شورا گفت: امروزه بیش‌از ۸۰ درصد تریاک دنیا در کشور افغانستان تولید می شود و این امر زنگ خطری برای استان ماست که در مسیر ترانزیتی موادافیونی قرار داریم.
زندی افزود: مرز طویل سیستان و بلوچستان با دو کشور پاکستان و افغانستان و همچنین خشکسالی های متمادی در این استان باعث شده ما امروز درگیر پدیده شوم موادمخدر باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این همایش اظهار داشت: یکی از مهمترین مزایای این استان مرزهای گسترده آن است که متاسفانه این مرزها با توجه به قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی موادمخدر در معرض تهدید قرار دارد.
حامد آرامش بیان کرد: کانون یاریگران کار و تولید توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان وبلوچستان ایجاد شده و تاکنون ۲۸ کانون در استان راه اندازی و در حال افتتاح است که تنها ۶ کانون در منطقه آزاد چابهار قرار دارد.
وی گفت: جمع آوری معتادان متجاهر و آموزش این افراد و سپس بکارگیری آنان نقش بسیار مهمی در ماندگاری سلامت آنان و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: این سازمان امسال تعهد ایجاد ۲۸ هزار شغل را دارد که تاکنون توانسته ۲۰ هزار شغل را در استان ایجاد کند و امیداوریم تا پایان سال به ۴۰ هزار شغل دست یابیم.
گفتنی است؛ در این همایش از کارفرمایان سطح استان به جهت ایجاد شغل و بکارگیری بهبود یافتگان مراکز ترک اعتیاد استان در واحد های تولیدی استان تجلیل شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79499
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان
  • 59 بازدید
  • بدون دیدگاه