• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
5

اعلام آمادگی شهرداری تهران در مبارزه با موادمخدر

  • کد خبر : 79213
  • 07 تیر 1401 - 14:42
اعلام آمادگی شهرداری تهران در مبارزه با موادمخدر
مدیر عامل سازمان رفاه شهرداری با بیان اینکه ما در شهرداری تهران میخواهیم در حوزه اعتیاد باری را از دوش ستاد مبارزه با موادمخدر برداریم، افزود: زمینی را در بهترین نقطه تهران در مد نظر داریم تا در آن بزرگترین مرکز ماده ۱۵ و ۱۶ و همچنین در کنار آن، کارآفرینی ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ احمدی صدر صبح امروز در نشست ملی خیرین و سفیران زندگی که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: همه مسئولین و آحاد مردم باید به این سخن رهبری توجه کنند که ایشان فرمودند «به مسئله آسیب اجتماعی طوری نگاه کنید که انگار در خانواده خودتان اتفاق افتاده است».

وی تصریح کرد: وقتی به معتاد فارغ از جرم و بیماری، به منزله فرزند خود نگاه کنیم، کارها تسهیل تر می‌شود. اما نگاه‌ها اینگونه نیست، کدام فرهنگ در جامعه ما در بین مسئولین است که معتاد را فرزند خود یا دختر فراری را دختر خودمان بدانیم؟

مدیر عامل سازمان رفاه شهرداری بیان کرد: ما در شهرداری تهران نگاه‌مان اینگونه است که معتادان را فرزندان و اهل و عیال خود بدانیم؛ زیرا معتقدیم مسئله مهم و بحرانی که در کشور اتفاق می‌افتد، نباید رفع تکلیفی به آن نگریست، ما در شهرداری با همه وجود در کنار ستاد مبارزه با موادمخدر هستیم و نیازمند حمایت ستاد هستیم.

احمدی صدر با بیان اینکه ما در شهرداری تهران میخواهیم در حوزه اعتیاد مشارکت کنیم و باری را از دوش ستاد برداریم، افزود: اگر خیرین حاضر باشند، زمینی را در بهترین نقطه تهران آماده داریم که در آن بزرگترین مرکز ماده ۱۵ یا ۱۶ و همچنین در کنار آن، کارآفرینی ایجاد کنیم، لذا آمادگی داریم که این زیرساخت و زمین را در اختیار خیرین قرار دهیم تا این اتفاق رخ دهد.

وی افزود: در حوزه خیرین و مسئولین ، امروز در تهران سه هزار خیریه و ۱۵ هزار سمن گروههای مردمی و همچنین حدود ۱۰ هزار هیئت ثبت شده داریم.

احمدی صدر در پایان پیشنهاد داد: ما ۱۰ معتاد متجاهر در تهران داریم و ۱۰ هزار هیئت داریم که سالهاست اعضای آن با عشق و جان برای حضرت سیدالشهدا هزینه می‌کنند، اگر هر هیئت، رسیدگی به یک معتاد متجاهر را بر عهده بگیرد و خانواده‌اش را مادام‌العمر حمایت کند، مشکل هر ۱۰ هزار معتاد بدون ایجاد زیر ساخت حل می‌شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79213
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 309 بازدید
  • بدون دیدگاه