• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
1

امحای ۴۵ تن انواع موادمخدر غیردارویی و روانگردان در زاهدان+فیلم

  • کد خبر : 79153
  • 07 تیر 1401 - 11:38
امحای ۴۵ تن انواع موادمخدر غیردارویی و روانگردان در زاهدان+فیلم
بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر کشور ۴۵ تن انواع موادمخدر غیردارویی و روانگردان در زاهدان امحا شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان سال گذشته ۱۹۸ عملیات مسلحانه علیه قاچاقچیان موادمخدر انجام داده که در این رابطه ۱۰۱ باند فروش موادفیونی متلاشی و ۲۰ سرشبکه اصلی نیز دستگیر و ۲۴۸ تن انواع موادمخدر کشف شد.

سردار طاهری ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون هم ۲۵۰ قبضه سلاح جنگی و ۹۴۴ دستگاه خودرو را از قاچاقچیان موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف و توقیف شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان هم گفت؛ این استان به دلیل هم مرز بودن با ۲ کشور افغانستان و پاکستان و تولید بیش از ۸۴ درصد تریاک دنیا در افغانستان، یکی از معابر حمل موادمخدر برای سوداگران مرگ است.

علی زندی افزود: سال گذشته بیش از ۲۴۸ تن و از ابتدای سالجاری تاکنون نیز بیش‌از ۴۷ تن انواع موادمخدر در استان سیستان و بلوچستان کشف شده است.

وی افزود: تقدیم بیش از چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در کشور و بیش از ۴۸۰ شهید در استان در راه مبارزه با مواد مخدر نشان از عزم و اراده ایران اسلامی برای مقابله با مواد مخدر است.


همچنین امروز اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به مناسبت پنجم تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این دیدار گفت: مقابله با گسترش اعتیاد مواد مخدر دارای ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی است و باید همگی تلاش کنند تا با کار فرهنگی اعتیاد به یک ضد ارزش در جامعه تبدیل شود.

برای مشاهده این خبر بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79153