• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
4

اولین دوره مسابقات تکواندو یادواره شهدای مبارزه با موادمخدر برگزار شد

  • کد خبر : 79039
  • 06 تیر 1401 - 14:59
اولین دوره مسابقات تکواندو یادواره شهدای مبارزه با موادمخدر برگزار شد
اولین دوره مسابقات تکواندو یادواره شهدای مبارزه با موادمخدر به میزبانی هیات تکواندو استان تهران در رده سنی نوجوانان پسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ مصطفی هادی‌زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران در این مراسم گفت: هر ساله ۲۶ ژوئن، مصادف با پنجم تیرماه در ایران، روز مبارزه با موادمخدر گرامی داشته می‌شود.
وی افزود: در این روز و به این مناسبت، کشورها گزارش یک ساله اقدامات خود را ارائه و همچنین مراسم‌های مختلفی را با هدف مبارزه با موادمخدر، پیشگیری از اعتیاد و… اجرا می‌کنند.
دبیر شورا بیان داشت: پیشگیری مهم‌ترین محور و شاخصه در حوزه آسیب‌های اجتماعی است و مقام معظم رهبری نیز تأکید دارند که ۷۰ درصد اقدامات در حوزه پیشگیری و مابقی در حوزه‌های دیگر باشد.
هادی زاده ادامه داد: یکی از مصادیق بسیار مهمی که در حوزه پیشگیری می‌تواند از ورود اصلی‌ترین مخاطب ما که جوانان و نوجوانان هستند، به اعتیاد جلوگیری کند؛ ورزش است، قطعاً ورزش بازدارنده و دشمن اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی است.
وی تصریح کرد: اگر یک نوجوان و جوان بتواند در حوزه نشاط، ورزش، شادمانی صحیح، دوستان سالم، حرفه‌آموزی و درآمدزایی فعالیت کند و مهارت‌های لازم را داشته باشد، باید بداند که دوره کسب مهارت، حداکثر نوجوانی است و والدین نیز باید آگاه باشند که اگر نوجوان مهارت‌های لازم را در این دوره به‌خوبی فرانگیرد در آینده ممکن است دچار آسیب‌ها شود.
دبیر شورا بیان داشت: درمان اعتیاد، سخت و پیچیده است؛ چرا که اعتیاد راهی بی‌بازگشت دارد. جوان و نوجوانی که اطلاعاتش محدود باشد و باور داشته باشد که محرک‌ها اعتیادآور نیستند، در آینده دچار مصیب‌هایی می‌شود که قابل جبران نخواهد بود؛ لذا هرچقدر در کشورمان دایره شمول ورزشکاران افزایش یابد، قطعاً میزان آسیب کمتر خواهد بود.
هادی زاده در پایان گفت: موادمخدر یکی از پنج تجارت مهم دنیا است و مافیای موادمخدر به دلیل گردش مالی بالای تجارت موادمخدر، برنامه‌ها و نقشه‌هایی را برای جوانان دارد، اما اگر همگان آگاه باشند که در عرصه ورزش و خودسازی، هر چقدر سرمایه‌گذاری شود؛ میزان آسیب کمتر خواهد بود، گرفتار نقشه‌های شوم مافیای موادمخدر نخواهیم شد.
همچنین سردار خلیلی، نائب رئیس فدراسیون تکواندو در این مراسم با بیان اینکه کسانی که در عرصه موادمخدر تلاش می‌کنند، اجری الهی دارند، گفت: امروز در یک جبهه دشمنانی هستند که برای نابودی بشر تلاش می‌کنند و در جبهه دیگر کسانی هستند که برای نجات بشریت تلاش می‌کنند.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که جامعه بشری گرفتار آن شده است، موادمخدر است و امروز جمهوی اسلامی ایران با تمام قدرت در خط مقدم مبارزه با موادمخدر قرار گرفته است.
نائب رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد: دشمن دام بزرگی را برای جوانان ایرانی پهن کرده و سعی دارد که جوانان را از طرق مختلف همچون ترویج مصرف موادمخدر و… به نابودی بکشاند؛ لذا باید اطلاعات درست از مضرات و پیامدهای اعتیاد را به جوانان داده شود.
براتی رئیس اداره مشاوره و مددکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز گفت: در این عرصه کنونی مبارزه اصلی با موادمخدر، آگاهی خانواده‌ها است و در تمام دنیا ثابت شده است که در عرصه مبارزه با موادمخدر باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود تا افراد با آگاهی کامل، اعتیاد و مضرات آن را بشناسند و به سمت آن نروند.
وی ادامه داد: اگر دانش اعتیاد را به فرزندانمان یاد بدهیم، مطمئن باشیم که از این بلای خانمان‌سوز عبور خواهیم کرد، در واقع قسمتی از کار مبارزه با موادمخدر کارهای فرهنگی است که زمان‌بر اما اثرگذار هستند.
گفتنی است، در این مراسم یاد و خاطره شهدای مبارزه با موادمخدر گرامی داشته شد و از خانواده شهید «کامبیز سنچولی» شهید مبارزه با موادمخدر تجلیل شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=79039
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 270 بازدید
  • بدون دیدگاه