• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
4

پیام مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر

  • کد خبر : 78786
  • 05 تیر 1401 - 14:18
پیام مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر
مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC)در پیامی به مناسبت روز جهانی مقابله با سوء مصرف مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی گفت: زنان از جمله قربانیان اصلی درگیری و بحران هستند و اغلب با موانع بیشتری برای درمان اختلالات مصرف مواد مخدر مواجه هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ خانم غدا والی در پیام خود آورده است:
آسیب‌های مواد مخدر غیرقانونی می‌تواند هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد، اما اغلب عمیق ترین تأثیر را بر کسانی می‌گذارد که در بحران هستند. این همه گیری سلامت جسمی و روانی افراد را تضعیف کرد، نظام‌های سلام و بهداشت را تحت فشار قرار داد، و درمان و خدمات مرتبط با مواد را مختل کرد.
بی ثباتی از اوکراین گرفته تا افغانستان و آفریقا و فراتر از آن تعداد افرادی را که به کمک‌های اضطراری نیاز دارند افزایش داده است.
صنعت مواد مخدر غیرقانونی در این دوران چالش‌برانگیز همچنان در حال رشد است. در سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان مواد مخدر مصرف کردند.
کشف مواد مخدر صنعتی در ده سال گذشته چند برابر شده است، در حالی که بحران مواد افیونی در آمریکای شمالی هر روز جان افراد بیشتری را می‌گیرد و استفاده غیرپزشکی ترامادول همچنان مردم آفریقا و خاورمیانه را به خطر می‌اندازد. حتی زمانی که ما برای راه‌حل‌های طولانی‌مدت و پایدار تلاش می‌کنیم، افرادی هستند که اکنون نیاز به دسترسی فوری به درمان و مراقبت دارند.
ما باید به کسانی دسترسی یابیم که دسترسی به آنها دشوارتر است، زیرا آنها بیشترین نیاز را به ما دارند: افرادی که در کمپ‌های پناهندگان و مکان‌های بشردوستانه هستند؛ افرادی که در معرض خطر جا ماندن در نتیجهً همه‌گیری هستند؛ و مردمی که با موانع انگ و تبعیض روبرو هستند.
زنان از جمله قربانیان اصلی درگیری و بحران هستند و اغلب با موانع بیشتری برای درمان اختلالات مصرف مواد مخدر مواجه هستند.
در برخی از نقاط جهان، نسبت زنان در میان بیماران بهبودیافته کمتر از ده درصد است.
ما باید از دسترسی به خدمات مراقبت برای همه، از جمله در مواقع اضطراری اطمینان حاصل کنیم.
ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که داروهای کنترل شده برای تسکین درد در سراسر جهان و در محیط‌های بشردوستانه در دسترس هستند.
در دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، ما متعهد به ارائه مراقبت به و حمایت از افرادی هستیم که تحت تأثیر مواد غیرقانونی قرار گرفته اند، بدون توجه به شرایط.
هر کسی نقشی دارد، از دولت‌ها گرفته تا جامعهً مدنی و افراد، در جلب توجه و منابع لازم به این موضوع، و ما آماده همکاری با همه‌ شما هستیم. بیایید در این شرایط بحرانی با ارائه یاری به آنهایی که به ما نیاز دارند، نشان دهیم که به آن اهمیت می‌دهیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78786
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 209 بازدید
  • بدون دیدگاه