• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
7

فاز سوم مرکز بازپروری، صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان کلنگ زده شد

  • کد خبر : 78731
  • 04 تیر 1401 - 15:49
فاز سوم مرکز بازپروری، صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان کلنگ زده شد
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با بیان‌ اینکه ۱۵۰۰ مددجو در مرکز شهید زیادیان هستند، گفت: امروز کلنگ رسمی فاز سوم مرکز، بر زمین زده می‌شود و حداکثر ظرف ۶ ماه آینده، ظرفیت جدید ۱۱۰۰ نفری ایجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سردار حسن حسن زاده در جشن نجات که با هدف صیانت از خانواده های بهبودیافتگان در مرکز شهید زیادیان برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و ‌خاطره شهدای مبارزه با موادمخدر گفت: برای ما توفیق حاصل شد که در مسیر مبارزه با موادمخدر به ویژه در موضوع «ایجاد و راه‌اندازی مرکز درمان، صیانت و اشتغال» قدمی برداریم.

وی افزود: ۱۵۰۰ مددجو در مرکز شهید زیادیان هستند و امروز کلنگ رسمی فاز سه آن بر زمین زده خواهد شد تا حداکثر ظرف ۶ ماه آینده، ظرفیت جدید ۱۱۰۰ نفری ایجاد شود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) ادامه داد: در این مرکز فعالیت های فرهنگی همچون اجرای گروه سرود ۸۰ نفری و تئاتر دنبال می‌شود. به نحوی که به مناسبت‌های مختلف مددجویان، مسابقات فرهنگی و ورزشی دارند و حتی در قالب گروه‌های جهادی نیز فعالیت‌های اجتماعی انجام می‌دهند.

حسن زاده با بیان اینکه برای این مرکز ‌ موضوع «صیانت از خانواده ها» بسیار مهم است گفت: احیا خانواده مددجو، مهمترین عامل پایداری بعد از درمان است.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در این مرکز، زمان‌بر بودن یافتن خانواده‌های مددجویان است، زیرا بعضا تا یک‌سال و نیم زمان می‌برد تا خانواده این افراد را پیدا کنیم؛ همچنین یکی دیگر از فعالیت‌های این مرکز ایجاد کارگاه‌های حرفه‌آموزی است، به همین جهت اکنون به‌دنبال گرفتن سفارش‌های دوخت البسه نظامی توسط مددجویان این مرکز هستیم.

حسن زاده گفت: همیشه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به ما توصیه شده است که کار‌های سخت و بر زمین مانده را انجام دهیم، به همین علت هدف‌گذاری ما این است که میزان پاک ماندن مددجویان را افزایش دهیم و این هم در بلند مدت شدنی است.

وی تصریح کرد: افرادی که خانواده‌هایشان پیدا شده‌اند، بیشترین ماندگاری را درمان اعتیاد دارند.

در پایان این جشن، فاز سوم مرکز بازپروری، صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان کلنگ زده شد و از کارگاه‌های پیرایش، خیاطی و آهنگری بازدید شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78731
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 207 بازدید
  • بدون دیدگاه