• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
3

همایش دو و میدانی جام مسافر در سطح ملی و بین المللی برگزار شود

  • کد خبر : 78724
  • 03 تیر 1401 - 18:01
همایش دو و میدانی جام مسافر در سطح ملی و بین المللی برگزار شود
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: همایش بزرگ دو و میدانی جام مسافر، نخستین تجربه خوب و قابل تقدیر از یک سمن ملی است که به نظر می رسد با بررسی نقاط قوت و ضعف آن در سال‌های آتی، این رویداد را در سطوح ملی و بین‌المللی برگزار کنیم.

دکتر محمد جمالو در همایش بزرگ دومیدانی خانوادگی«جام مسافر» که صبح امروز در ورزشگاه تختی برگزار شد، گفت: یکی از حلقه های مفقوده در درمان اعتیاد خانواده است و امروز اگر کنگره ۶۰ به این موفقیت رسیده است؛ برای آن است که نقش خانواده را در درمان کاملاً پر رنگ می‌داند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم به موفقیت برسیم، باید برای خانواده‌ها آموزش‌های ویژه‌ای را در نظر بگیریم تا بدانند که برای درمان بیماران باید حمایت‌گری خاص انجام شود.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد بیان کرد: خانواده‌ها باید بدانند افرادی که درگیر اعتیاد شده‌اند و حال و روز خوبی ندارند، نحوه برخورد با آنان نیز خاص است. آنان باید آموزش ببینند که رفتارشان در قبال بیمار اهمیت به سزایی در درمان اعتیاد دارد. در واقع حمایت خانواده از طریق درمان می‌تواند بخش جدایی ناپذیر بهبودی، هم برای فرد معتاد و هم برای خانواده باشد.

جمالو گفت: اکثر خانواده‌ها تا چند سال اول از اعتیاد فرزندانشان بی‌اطلاع هستند، به همین دلیل یکی از بهترین راهکارهای پیشگیری از بروز اعتیاد، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به خانواده‌ها است.

وی اظهار کرد: ما با یک اپیدمی جهانی مثل کرونا روبرو هستیم. در زمان کرونا، این ویروس به خوبی شناخته شد و راه های مقابله با آن مانند زدن ماسک و یا شستن دست و… مشخص گردید، در مورد اعتیاد نیز به همین شیوه است، اول باید اعتیاد را خوب بشناسیم و بعد راه های برخورد با آن مثل آموزش مهارت های زندگی را به فرزندانمان آموزش دهیم.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد گفت: اعتیاد بیماری صعب العلاج و قابل بازگشت است، در این میان مشارکت های مردمی نقش بسیار مهم و قابل توجهی دارند. کنگره ۶۰ نیز یکی از سمن ها موفق کشور است و تجربیات موفقی در درمان و پیشگیری از اعتیاد دارد.

جمالو با اشاره به همایش دو و میدانی جام مسافر افزود: این رویداد بزرگ، برای ایجاد حساسیت نسبت به پیامدهای اعتیاد، در دیگر اقشار جامعه نیز می باشد. این همایش، نخستین تجربه خوب و قابل تقدیر از یک سمن ملی است و به نظر می‌رسد با بررسی نقاط قوت و ضعف آن در سال‌های آتی، این رویداد را در سطح ملی و حتی بین المللی با حضور سفرای کشورهای خارجی نیز برگزار کنیم.

وی در پایان بیان کرد: امروز نیز در نظر گرفتن شعار نه به اعتیاد که خلاصه شعار سازمان ملل متحد به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر است، نیاز به مشارکت همگان داریم. شعار در این همایش خانوادگی انتخاب شده است که همه کس فهم باشد تا همه با نه به اعتیاد تلاش کنند که آسیب کمتری به جامعه و خانواده ها وارد شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78724
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 248 بازدید
  • بدون دیدگاه