• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
4

ورزش جلوی پیشروی اعتیاد را می‌گیرد

  • کد خبر : 78684
  • 03 تیر 1401 - 12:56
ورزش جلوی پیشروی اعتیاد را می‌گیرد
مدیرعامل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ با بیان اینکه ورزش جلوی پیشروی اعتیاد را می‌گیرد، گفت: ورزش باید الگوساز باشد و همچنین باید الگوسازی در ورزش را با هدف پیشگیری از اعتیاد تقویت کنیم.

مهندس حسین دژاکام در حاشیه همایش بزرگ دو و میدانی خانوادگی «جام مسافر» و در گفتگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: این نخستین همایش بزرگ دو و میدانی در سطح کشور است که از سوی کنگره ۶۰ و با همکاری هیئت دو و میدانی استان تهران ، مجموعه ورزشی تختی و ستاد مبارزه با موادمخدر برگزار می‌شود، البته چند سال پیش نیز چنین مسابقه بزرگی را در رشته ورزشی کشتی برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در آن مسابقه کشتی که به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با موادمخدر برگزار شده بود، قهرمانانی از ۲۰ استان کشور شرکت کرده بودند.

مدیرعامل کنگره ۶۰ بیان کرد: ترغیب افراد به ویژه جوانان به ورزش هدف اصلی برگزاری این همایش بود؛ چرا که ورزش از جمله عوامل مهم در پیشگیری از اعتیاد است.

دژاکام تصریح کرد: ورزش موجب سرخوشی، نشاط، شادابی، تسکین درد، اعتماد به نفس، کاهش استرس و افسردگی می‌شود و در ورزش فرد با دوستان سالم معاشرت می‌کند و از تنهایی و انزوا خارج می گردد؛ لذا ورزش می تواند مناسب ترین راه پیشگیری از اعتیاد باشد.

وی افزود: ورزش باید الگوساز باشد و همچنین باید الگوسازی در ورزش را با هدف پیشگیری از اعتیاد تقویت کنیم.

مدیرعامل کنگره ۶۰ افزود: با توجه به استقبال خوب از این همایش، میتوان با بررسی نقاط قوت و ضعف، هر سال شاهد رقابتی خوب در رشته های ورزشی باشیم و اینگونه مسابقات و همایش‌ها را با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر در سطح بین‌المللی نیز برگزار کنیم.

دژاکام گفت: اگر در سطح جهانی می‌خواهیم در مبارزه با موادمخدر موفق شویم، باید بستر آن را فراهم کنیم. یکی از همین بسترها، ورزش است. ورزش می‌تواند جلوی پیشروی اعتیاد را بگیرد.

وی بیان کرد: امروز کنگره ۶۰ در ۹۶ مرکز، بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر عضو دارد که برای آن‌ها کارت عضویت صادر شده است و همگی مشغول به فعالیت‌های ورزشی هستند، در واقع «نکشیدن سیگار» و «انجام ورزش» دو شرط مهم ماندن و عضویت در کنگره ۶۰ می‌باشند.

وی در پایان خطاب به خانواده‌ها گفت: والدین همیشه از مهم‌ترین الگوهای زندگی فرزندان خود هستند. فرزندان نیز بسیاری از الگوهای رفتاری، خصوصیات اخلاقی، انگیزه‌ها و ارزش‌های والدین خود را فرا میگیرند؛ بنابراین می‌توان الگوسازی کرد تا فرزندان به سمت و سوی مصرف موادمخدر نروند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78684
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 169 بازدید
  • بدون دیدگاه