• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
کل پست ها: 69844اخبار امروز : 0
4

نقش رسانه ها در اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي براي پيشگيري از اعتياد بسیار مهم است

  • کد خبر : 78668
  • 02 تیر 1401 - 14:51
نقش رسانه ها در اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي براي پيشگيري از اعتياد بسیار مهم است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: رسانه ها مهمترين ارگانهاي اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي براي پيشگيري از اعتياد و آسيبهاي اجتماعي هستند چه بسا نقش رسانه ها در اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي براي پيشگيري از اعتياد بسیار مهم است.

کهگیلویه و بویراحمد- سید ناصر رضایی در نشست خبري که با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار، معاون دادستان مرکز استان، فرماندهی نیروی انتظامی و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، مديركل سازمان بهزیستی به مناسبت گراميداشت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، گفت: رسانه ها مهمترين ارگانهاي اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي براي پيشگيري ازاعتياد و آسيبهاي اجتماعي هستند، چه بسا نقش رسانه ها در اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي براي پيشگيري از اعتياد بسیار مهم است و می بایست تلاش بیشتری در این زمینه انجام شود.
وی افزود: طي يك ساله گذشته فعاليتهاي مناسبي در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان انجام شده است به گونه ای که تمامی کمیته های استانی از جمله کمیته فرهنگی پیشگیری، تشکلهای مردم نهاد، درمان، مقابله، حقوقی و قضایی، بصورت منظم تشکیل شده است و مصوبات بسیار خوبی به تصویب رسیده که از طریق دستگاههای استانی اجرایی شده و نتایج خوبی نیز بدست آمده که در همین راستا استان بعنوان شورای برتر در سطح کشور مطرح شده است.
دبیر شورا بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸ برنامه اصلی و ۴۰ برنامه فرعی در جلسات به پیشنهاد اعضاء طراحی و با مدیریت شورای هماهنگی و دستگاههای عضو به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
رضایی ادامه داد: طرح یاریگران زندگی با تدابیر اندیشیده شده از سوی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و اجرای آن طی چند سال اخیر برگ زرینی از فعالیتهای اجرایی در سطح کشور بوده و میتوان بعنوان یکی از مهمترین و جامعترین طرحهای حال حاضر ازآن نام برد.
در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار و ریاست کمیته تشکلهای مردم نهاد استان به فعاليتهاي سالروز جهاني اشاره کرد و اظهار داشت: روز ۵ تیر ماه برابر با ۲۶ ژوئن توسط سازمان جهانی به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر معرفی و هرساله علاوه بر اجرای برنامه ها و فعالیتهای پیشگیرانه که بصورت روتین انجام می شود در این تاریخ نیز بصورت گسترده تر و بولد شده اقداماتی به منظور اطلاع رسانی عمومی انجام می شود.
سید جواد هاشمی پیشگیری از اعتیاد را بعنوان اولویت فعالیتهای اجرایی عنوان کدر و گفت: در حوزه درمان فعاليتهاي خوبي انجام شده اما بايد كيفيت آنها را بالا ببريم اما همواره پیشگیری ارجح تر از سایر موارد بوده ومی بایست با جدیت و با فرهنگ سازی عمومی این مهم را نهادینه نموده و با استفاده از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد و سایر دستگاهای استانی این مهم را به انجام رسانیم.
هاشمی تصریح کرد: فعاليتهاي انجام شده در استان را مطلوب خواند و افزود: ما بايد ازتمامي توان و ظرفيتهاي موجود استفاده نموده و در زمينه مبارزه همه جانبه با همكاري و مشاركت عمومي اقدام به سالم سازي جامعه نماييم.
همچنین به مناسبت گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، مراسم غبار روبی گلزار شهداء، با حضور مسئولین استانی برگزار شد، دبير شورا در این جلسه، شهداء را بعنوان انسان هاي جان بركفي كه بخاطر امنيت كشور جانفشاني كرده اند بر شمرد و اظهار داشت: شهدا و ایثارگران با جان نثاری و دفاع از مرز و بوم ممکلت اسلامی باعث ایجاد آرامش همه جامعه شده و با خون خود امنیت را برای ما به ارمغان آورده اند.
سيد ناصر رضايي خواستار ادامه راه و پیروی از خط ولایت برای همه آحاد جامعه شد و افزود: راه شهداء چراغ هدایت همه آحاد جامعه بوده و می بایست به این مهم توجه ویژه ای شود.
رضایی تصریح کرد: تعداد شهداء، جانبازان و ایثارگران مبارزه با مواد مخدر استان ۳۰ نفر (نفر۱۵ شهید و ۱۵ نفر جانباز) می باشد که با مقابله مستقیم با سودا گران مرگ به این مقام نائل شده اند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78668
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کهگیلویه و بویراحمد
  • 211 بازدید
  • بدون دیدگاه