• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
0
استاندار تهران خبر داد:

ایجاد ۳ هزار ظرفیت جدید نگهداری معتادان متجاهر

  • کد خبر : 78570
  • 01 تیر 1401 - 13:41
ایجاد ۳ هزار ظرفیت جدید نگهداری معتادان متجاهر
استاندار تهران از ایجاد سه هزار ظرفیت جدید برای نگهداری معتادان متجاهر خبر داد.

به گزارش ایرنا از استانداری تهران، محسن منصوری روز دوشنبه در جلسه قرارگاه اجتماعی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه اظهار داشت: جلسات قرارگاه اجتماعی حدود ۶ ماه است که به صورت منظم در استان تهران برگزار می‌شود، دستگاه‌های استان عزم جدی برای حل مسائل و معضلات اجتماعی شکل گرفته است.

وی با اشاره به اولویت‌بندی مسائل اجتماعی افزود: دستور کار مهم جلسه امروز موضوع ساماندهی معتادان متجاهر بود که در جلسات قبل نیز به صورت مفصل مطرح شده و در حد فاصل این چندماه ۴۳۰۰ ظرفیت جدید به ظرفیت‌های قبلی جهت جمع‌آوری معتادان اضافه شده است.

استاندار تهران با اشاره به پیگیری اقدامات درمانی و مددکاری برای معتادان متجاهر عنوان کرد: بخشی از این معتادان جمع آوری شده و اقدامات تربیتی، آموزش و مراحل باز اجتماعی شدن آنها طی می‌شود و در جلسه امروز مقرر شد حدود سه هزار ظرفیت جدید جهت نگهداری معتادین متجاهر طی یک ماه و نیم تا دو ماه آینده ایجاد شود، همچنین مقرر شد فرمانداران در هر شهرستانی ظرفیت‌های جدیدی ایجاد کنند.

منصوری گفت: واقعیت این است که آمار دقیقی از میزان معتادان متجاهر وجود ندارد و بر مبنای برآورد اقدامات پیش می‌رود از این رو نیاز به ظرفیت‌های جدید داریم.

وی در مورد ساماندهی کودکان کار بیان کرد: مسئول اصلی ساماندهی کودکان کار، بهزیستی است البته طبق قانون ۱۶ دستگاه دیگر نیز تکالیفی به عهده دارند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: اقدامات جهت ساماندهی کودکان کار شامل دو بخش سلبی و ایجابی است که در حوزه سلبی مجموعه نیروی انتظامی و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی برخورد جدی با باندهای فعال در زمینه ساماندهی کودکان کار خواهند داشت و در مورد اقدامات ایجابی نیز علاوه بر اقدامات دستگاه‌ها، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و گروه‌های جهادی و انقلابی در دستور کار قرار گرفت.

منصوری ادامه داد: در تهران مجموعه‌های مردمی، مساجد، گروه‌های جهادی و صنعتگران زیادی حضور دارد که علاقه مند به فعالیت در حوزه اجتماعی هستند، و مقرر شد در این زمینه دبیرخانه‌ای ایجاد شود تا نقشه راه و برنامه ریزی‌ های دقیق اجرایی صورت گیرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78570