• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
1

استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 78333
  • 22 خرداد 1401 - 11:52
استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در پیشگیری از اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: کلام ائمه جمعه و جماعات در افراد بسیار تاثرگذار است لذا باید از این ظرفیت به منظور افزایش آگاهی اقشار مختلف استفاده کرد.

همدان- حمزه عبدکوند به اتفاق همکاران به مناسبت فرارسیدن هفته مبارزه با موادمخدر با آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار با بیان اینکه موادمخدر اولویت دارترین آسیب اجتماعی است، گفت: در این خصوص لازم است از تمامی ظرفیت های موجود از جمله تاثیر و نفوذ کلام ائمه جمعه و خطبه های نماز جمعه به منظور افزایش آگاهی اقشار مختلف استفاده کرد؛ در واقع یکی از پایه های طرح یاریگران زندگی نیز همین نکته است.
وی با تاکید بر نقش نهاد های مذهبی و روحانیون با توجه به تاثیرگذاری آنها در بین آحاد اقشار جامعه عنوان کرد: توجه به مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک فریضیه از امر به معروف و نهی از منکر نشات گرفته است.
دبیر شورا ضمن بیان توضیحاتی درخصوص مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ و اهم اقدامات انجام شده در ابعاد مختلف مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: انتظار میرود ائمه جمعه در جهت بالا بردن حساسیت آسیب اجتماعی اعتیاد با فعالیت مستمر در زمینه فرهنگی در کاهش این آسیب اجتماعی همکاری کنند.
عبدکوند ادامه داد: اگر بتوانیم یک نفر را از مرکز ماده ۱۶ نجات و بعنوان یک فرد مثبت تحویل جامعه دهیم، برابر نجات یک جامعه خواهد بود.
آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز ضمن تشکر از اقدامات بعمل آمده توسط اعضا شورا گفت: کنار مرکز ماده ۱۶ باید کارهای فرهنگی انجام شود تا بتوان نتیجه مطلوبی بدست آورد.
وی افزود: امروزه مهمترین آسیبی که در جامعه وجود دارد موادمخدر است، مواد مخدر خانواده ها را مبتلا و متلاشی کرده است و جوانان و کودکان نیز در این زمینه آسیب دیده اند می شوند.
نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: انشاالله که مردم با عزیزانی که کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد ایجاد کرده اند کمک و همکاری کنند و مسئولین در این راستا تلاش بیشتری داشته باشند.
در پایان مقرر شد با همکاری ستاد نماز جمعه و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، استاندار و فرمانداران در قبل از خطبه نماز جمعه مورخ ۰۳/۰۴/۱۴۰۱ در خصوص آسیب های اعتیاد و مواد مخدر و اقدامات انجام شده سخنرانی داشته باشند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78333
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان
  • 59 بازدید
  • بدون دیدگاه