• امروز : شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - محرم - 1444
  • برابر با : Saturday - 13 August - 2022
کل پست ها: 67498اخبار امروز : 5
1

طرح یاریگران زندگی با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی اجرا شود

  • کد خبر : 78316
  • 21 خرداد 1401 - 13:30
طرح یاریگران زندگی با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی اجرا شود
استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان همدان گفت: اجرای طرح یاریگران زندگی با هدف مبارزه با مواد مخدر و با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی استان مورد تاکید است.

همدان- دکتر علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سرلوحه کار ما در مبارزه با مواد مخدر، اقدامات فرهنگی و پیشگیری است، بر برگزاری دوره تربیت مربی در زمینه پیشگیری مواد مخدر در سطح دانشگاههای استان تاکید کرد.
وی افزود: برگزاری و تداوم تربیت مربی در بحث پیشگیری در سطح دانشگاه های استان در راستای مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد.
استاندار عنوان کرد: صدا و سیما با ارائه الگوها و آثار وتبعات خانمانسوز از اعتیاد،می تواند در راستای پیشگیری و مقابله با مواد مخدر نقش موثری داشته باشد.
قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی نقش موثری در مبارزه با مواد مخدر و کاهش مصرف آن دارد، عنوان کرد: از ظرفیت خیرین در راستای پیشگیری، اشتغالزایی معتادان و مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.
قاسمی فرزاد عنوان کرد: اقدامات و برنامه هایی در زمینه روان درمانی برای پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد و تدابیری اندیشیده شود که تمامی معتادان به مراکز درمانی دسترسی داشته باشند.
همچنین حمزه عبدکوند دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر در این جلسه با تاکید بر اینکه باید برای کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد تشکل های مردم نهاد را تقویت کنیم، گفت: امروز در هر خانواده ای دغدغه اعتیاد وجود دارد حتی خانواده های که تا به حال درگیر این پدیده شوم نشده اند ممکن است اعتیاد در کمین آنها نیز باشد، لذا در این مسیر هر چه وقت گذاشته و تلاش کنیم باز کم گذاشته ایم، باید بیماران مواد مخدر را درمان و با مجرمین مواد مخدر برخورد قاطع شود.
عبدکوند افزود: به هر روش و طریق ممکن باید آرامش را برای بهبود یافتگان فراهم نمائیم و باید با این طیف از بیماران نوع برخورد و دیدگاهمان را اصلاح کنیم.
در پایان جلسه، حکم فرمانداران دهگانه به عنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر شهرستان توسط استاندار همدان اعطاء شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=78316
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان
  • 49 بازدید
  • بدون دیدگاه