• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
3
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

رفع آسیب‌های اجتماعی بدون مردمی‌سازی امکان‌پذیر نیست

  • کد خبر : 77887
  • 01 خرداد 1401 - 12:40
رفع آسیب‌های اجتماعی بدون مردمی‌سازی امکان‌پذیر نیست
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: رفع آسیب‌های اجتماعی با مردمی‌سازی و همراهی خیران و بخش خصوصی امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر مؤمنی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم بهره‌برداری از نخستین مرکز اقامتی خیرساز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر در اردوگاه شماره یک حسن‌آباد مشهد، با بیان این‌که امیدواریم بهره‌برداری از این مرکز خیرساز، آغاز یک جریان برای گسترش این کار باشد، اظهار کرد: طبق آیات قرآن هر کس یک فرد را احیا کند، یک جامعه را احیا کرده و موضوع نجات معتادان در زمره همین کار است.

وی با بیان این‌که هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند آسیب‌های اجتماعی را حل کند، خاطرنشان کرد: رفع این آسیب‌ها با مردمی‌سازی امکان‌پذیر است و خیران، بخش خصوصی، دولتی و مردم همه باید در کنار هم کمک کنند تا این آسیب‌ها از بین برود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این‌که مقابله با اعتیاد در اولویت نخست مردم قرار دارد، تصریح کرد: یک فرد معتاد چندین خانواده را درگیر می‌کند که اعتیاد را به یک مشکل فردی و اجتماعی تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: ۵۵ درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد است و اکنون که بسترهای مختلف مقابله با اعتیاد فراهم شده است، همه باید کمک کنیم تا این آسیب که منشأ بسیاری از آسیب‌های دیگر است، به سامان برسد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77887