• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
1

۲۰ هزار نفرمعتاد در استان اردبیل در چرخه درمان اعتیاد قرار گرفته‌اند

  • کد خبر : 77663
  • 20 اردیبهشت 1401 - 12:46
۲۰ هزار نفرمعتاد در استان اردبیل در چرخه درمان اعتیاد قرار گرفته‌اند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل از قرار گرفتن ۲0 هزار نفر معتاد در استان اردبیل در چرخه درمان اعتیاد خبر داد.

اردبیل- بهنام بهشتی با بیان اینکه ۲۰ هزار نفرمعتاد در استان اردبیل در چرخه درمان قرار گرفته‌اند، گفت: برابر تفاهم منعقد شده ستاد مبارزه با مواد مخدر با اداره کل فنی و حرفه ای استان در راستای حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای افراد بهبود یافته از طرف فنی و حرفه ای کلاس‌های آموزش رایگان برگزار می کند.
وی با بیان اینکه با ارائه خدمات درمانی بسیاری از معتادان موفق به ترک اعتیاد می شوند، اظهار کرد: تلاش براین است با مشارکت همگانی مردم، سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های متولی حمایت از معتادان برای ترک اعتیاد در استان را توسعه دهیم.
دبیر شورا ادامه داد: با معرفی سازمان بهزیستی و با هدف اشتغال بهبود یافتگان و در راستای حمایت از آنان، اداره کل فنی و حرفه ای استان هم برای این افراد کارگاه و کلاس‌های آموزشی رایگان برگزار و گواهینامه مهارت صادر می‌کند.
بهشتی با بیان اینکه ۱۱ مرکز درمان اقامتی در استان فعال است، بیان کرد: از این تعداد هفت مرکز بهبودی اقامتی، ۲ مرکز درمان اجتماع محور، یک مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان متجاهر مردان و یک مرکز جامع درمان و بازتوانی معتاد زنان در استان فعالیت می‌کنند.
وی همچنین از فعالیت ۹۴ مرکز درمان سوء ‌مصرف موادمخدر و روان‌گردان در استان خبر داد و گفت: در این مراکز خدماتی مانند مصاحبه انگیزشی ، گروه درمانی و خانواده درمانی توسط کارشناسان دوره‌ دیده و پزشکان متخصص به معتادان و مراجعه کنندگان ارائه می‌شود.
دبیر شورا بیان کرد: در حال حاضر آمار معتادان به مواد مخدر در استان اردبیل حدود ۶۰ هزار نفر برآورد شده که از این تعداد بیش از ۶۰۰ معتاد متجاهر هستند.
بهشتی با اشاره به شعار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کاهش اعتیاد افزود: “همه باهم ، نه به اعتیاد و یاریگر هم باشیم” پیام و یا شعار ستاد مبارزه با موادمخدر در سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و تحقق این شعار مستلزم مشارکت همگانی بویژه رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی است.
وی نظارت بر مراکز درمانی اعتیاد در استان یادآور شد و گفت: با نظارت دقیق برمراکز درمانی اعتیاد می توان معتادان بیشتری را درمان کرد و پس از درمان هم با هماهنگی خانواده معتاد ،کنترل و نظارت لازم را انجام داد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77663
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل
  • 109 بازدید
  • بدون دیدگاه