• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
1
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری:

اعلام آمادگی ستاد ائمه جمعه سراسر کشور در مبارزه با موادمخدر

  • کد خبر : 77613
  • 19 اردیبهشت 1401 - 13:34
اعلام آمادگی ستاد ائمه جمعه سراسر کشور در مبارزه با موادمخدر
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از اعلام آمادگی ستاد ائمه جمعه سراسر کشور در مبارزه با موادمخدر خبر داد و گفت: اگر مشارکت‌های اجتماعی گسترش یابد، موفقیت ستاد مبارزه با مواد مخدر بیشتر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری در نشست تخصصی تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی ستاد مبارزه با مواد مخدر که با محوریت «یاریگران زندگی، مشارکت اجتماعی و خیرین» برگزار شد، گفت: صیانت از خانواده‌ها که یکی از اصلی‌ترین خاک‌ریزهاست که توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر ، این خاک‌ریز نگهداری می‌شود.
وی تأکید کرد: اقدامات ستاد نیازمند تبیین برای خانواده¬هاست و امیدواریم روح شهدای عزیز در راه مبارزه با مواد مخدر متعالی باشد.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: اگر مشارکت‌های اجتماعی گسترش پیدا کند، موفقیت ستاد مبارزه با مواد مخدر بیشتر خواهد شد و ما نیز به سهم خود در شورای سیاست¬گذاری ائمه جمعه حاضر به هرگونه همکاری با ستاد هستیم.
حاج علی‌اکبری افزود: باید یک نقشه به‌روزرسانی شده به‌عنوان نقشه اقدام طراحی کنیم تا از ظرفیت ویژه ائمه جمعه که نقش و سمت راهبری فرهنگی و اجتماعی را در مناطق خود به عهده‌دارند در قریب به ۹۰۰ پایگاه نورانی نماز جمعه به‌خوبی استفاده کنیم .
وی در ادامه اظهار داشت: ظرفیت نماز جمعه به امامان جمعه و جماعات محدود نیست چراکه در تمامی مراکز کشور که نماز جمعه اقامه می‌گردد ، نخبگان جوان متعهد مسائل منطقه خود را احصاء و راهکارهای مناسب را به امامان جمعه پیشنهاد و با رویکرد جهادی این عزیزان ائمه جمعه را انجام امورات فرهنگی و به‌ویژه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی یاری می‌نمایند.
وی در ادامه به نقش مساجد در راهبری مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: فقط در تهران ۵۰۰ مسجد محوری داریم که ظرفیت اقدام اجتماعی رادارند و به‌خوبی در عرصه اجتماعی فعال هستند.
حاج علی‌اکبری در پایان گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی در سازمان‌دهی فعالیت‌های انقلابی به‌ویژه در تربیت کادر آینده انقلاب نقش مهمی دارد و اخیراً وظایف خود را در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی تقویت کرده است، لذا این اتحادیه به کمک خود دانش آموزان مخصوصاً در مقطع متوسطه دوم می‌تواند اقداماتی را در خصوص آسیب‌های اجتماعی انجام دهد و این آمادگی وجود دارد تا تلاش کنیم تا از ظرفیت جوان فعال در انجمن‌های اسلامی دانش آموزان نیز برای پیشگیری از آسیب اعتیاد ، استفاده شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77613
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 127 بازدید
  • بدون دیدگاه