• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
1

۷۰ درصد مردم و والدین از آسیب‌های مصرف موادمخدر مطلع نیستند

  • کد خبر : 77608
  • 19 اردیبهشت 1401 - 7:32
۷۰ درصد مردم و والدین از آسیب‌های مصرف موادمخدر مطلع نیستند
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: ۷۰ درصد مردم و والدین از آسیب‌های مصرف مواد مخدر مطلع نیستند

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سردار مجید کریمی در نشست معاونان، مدیران کل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که با عنوان تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی ستاد مبارزه با موادمخدر و با محوریت “یاریگران زندگی، مشارکت اجتماعی و خیرین” برگزار شد، گفت: ۱۴ گلوگاه و ایست و بازرسی پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان‌هایی همچون هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان و یزد بهسازی می‌شوند و طی چند سال اخیر بین فرماندهی انتظامی کشور و سایر دستگاه‌ها مقابله‌ای تعامل بسیار خوب برقرار بوده است.
وی بیان داشت: همه پلیس را با مأموریت‌‌های قهری و سلبی می‌شناسند اما طی دو سه سال گذشته با تاکید سردار اشتری، ضمن ورود به حوزه پیشگیری از اعتیاد به خوزه درمان اعتیاد هم ورود پیدا کرده‌ایم که نمونه آن احداث مرکز سروش است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: تقریباً ۷۰ درصد مردم و والدین از آسیب‌های مصرف مواد مخدر مطلع نیستند  و پلیس  در بسیاری از مراکز آموزشی و مساجد برای آموزش همگانی پیشگیری از اعتیاد حضور یافته است
کریمی با اشاره به اتفاقاتی که در حاشیه کشورمان و در افغانستان و پاکستان روی می‌دهد، ادامه داد: در کشور پاکستان مجدداً دست استعمار بیرون آمد و دولت مردمی را به آن شکل کنار زدند‌ و این کشور دچار بلوا و آشوب شد. در کشور افغانستان نیز مسئولانی که در حال حاضر حاکم هستند، اعلام کردند که کشت مواد مخدر را متوقف کردند، هرچند ما از این موضوع استقبال می‌کنیم اما خوش‌بین نیستیم چرا که آنچه اعمال شده با آن چیزی که اعلام شده، متفاوت است.
به گفته وی؛ همزمان با فصل برداشت تریاک، مجوزهایی را به کشاورزان می‌دهند که مستثنی هستند و و امسال را کشت و برداشت کنند و در حال مذاکره با کشورهایی همچون کانادا، استرالیا و آلمان‌ برای فروش محصولاتشان هستند تا موادمخدر به آن‌ها بفروشند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: تمام موارد مذکور باعث می‌شود که مجدداً شاهد باشیم که افزایش کشت مواد مخدر در کشور افغانستان وجود داشته باشد.
کریمی افزود: بنابر روند موجود همچنان مواد مخدر وارد کشورمان می‌شود و مواد مخدر و روانگردان شیشه نیز همچنان به صورت انبوه در افغانستان تولید می‌شود که در این رابطه گزارشاتی را به دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت امور خارجه ارائه کردیم که لازم است بخش سیاسی و دیپلماسی کشور در این حوزه تعیین و تکلیف کنند زیرا ظاهراً مسئولان فعلی افغانستان تمایل دارند با ما در این رابطه مذاکره داشته باشند‌ که البته بستگی به سیاست‌های وزارت خارجه خواهد داشت.
وی گفت: حدود ۷۰ درصد کشفیات پلیس در شرق و حاشیه شرق کشور انجام می‌شود و در سال جاری تلاش داریم که این میزان، توسعه یابد

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77608
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 124 بازدید
  • بدون دیدگاه