• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
2
مومنی:

۹۵ درصد تریاک جهان در همسایگی ایران تولید می شود

  • کد خبر : 77525
  • 18 اردیبهشت 1401 - 13:03
۹۵ درصد تریاک جهان در همسایگی ایران تولید می شود
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در ۲۰ سال گذشته که افغانستان اشغال شده است، تولید موادمخدر در این کشور ۵۰ برابر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی ستاد مبارزه با مواد مخدر روز یکشنبه در ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

اسکندر مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این نشست با بیان اینکه در یک نشست و همایش بعد از نشست حرف‌ها جمع بندی می‌شود و به یک شیوه نامه و مصوبه تبدیل می‌شود گفت: در این نشست ایجاد یک دفتر به عنوان اشتغال و کارآفرینی حرف مشترک همه سخنرانان حاضر بود.

وی با طرح این سوال که چرا از ظرفیت‌های مردمی در مقابله با مواد مخدر استفاده نمی‌کنیم، افزود: اسم این نشست یاریگران زندگی و مشارکت اجتماعی و خیرین است موضوع نشست این است که همه با هم کمک کنیم تا آنان که معتاد شده‌اند به جامعه بازگردند و آنان که معتاد نشدند دچار این بلا نشوند.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در همسایگی کشوری قرار داریم که ۹۵ درصد تریاک جهان را تولید می‌کند؛ در ۲۰ سال گذشته که این کشور اشغال شده بود؛ تولید موادمخدر ۵۰ برابر شده است؛ امنیت از آنجا رفته است و اقتصاد آن نابود شده است و زمین‌های زیر کشت موادمخدر در آن کشور با بذرهای پربازده زیر کشت رفته است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77525