• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
1

رسانه‌ها و فضای مجازی ظرفیت بالایی در کاهش آسیب اعتیاد دارند

  • کد خبر : 77504
  • 17 اردیبهشت 1401 - 11:56
رسانه‌ها و فضای مجازی ظرفیت بالایی در کاهش آسیب اعتیاد دارند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل با بیان اینکه رسانه‌ها و فضای مجازی ظرفیت بالایی در کاهش آسیب اعتیاد دارند، بر استفاده از این ظرفیت تاکید کرد.

اردبیل- بهنام بهشتی در اتاق فکر و اندیشه ورزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل که با محوریت خبرنگاران برگزار شد، گفت: دبیرخانه با تشکیل این اتاق، درصدد استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در کاهش ابتلاء به اعتیاد و شناسایی کانون‌های خطر است.
وی افزود: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سال جدید با شعار و پیام همه باهم نه به اعتیاد و ایجاد هشتگ یاریگر هم باشیم در راستای برنامه‌های خود گام بر می‌دارد.
دبیر شورا با بیان اینکه خبرنگاران سفیران و هدایتگران اندیشه‌های سالم جامعه هستند، خاطر نشان کرد: تشکیل این اتاق فکر با حضور خبرنگاران نقطه عطف در فعالیتهای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان اردبیل است که امیدواریم بتوانیم با همفکری روابط عمومی مجموعه در ارائه راهکارهای نوین پیشگیری از اعتیاد موفق ظاهر شویم.
بهشتی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر باید با برنامه‌های فشرده و تبیین موضوع با تکیه بر تخصص خبرنگاران انجام شود، تصریح کرد: بند ۴ سیاستهای کلی مبارزه با مواد مخدر ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اتخاذ راهکارهای پیشگیرانه در مقابله با تهدیدات و آسیبهای ناشی از مواد مخدر و روان گردان با بهره گیری از امکانات دولتی و غیردولتی و با تأکید بر تقویت باورهای دینی مردم و اقدامات فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی و تبلیغاتی در محیط خانواده، کار، آموزش و تربیت و مراکز فرهنگی و عمومی است که در استان باید به آن عمل شود.
وی آمار معتادان در استان را یادآور شد و بیان کرد: در حال حاضر با ورود مواد مخدر صنعتی و منسوخ شدن این مواد سنتی شاهد افزایش مبتلایان هستیم که ضروری است دستگاههای مرتبط مبارزه با مواد مخدر راهکارهای نوینی را در این راستا ارائه دهند.
دبیر شورا با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از این دستگاهها تصریح کرد: اطلاع رسانی از طریق روابط عمومی‌های دستگاه‌های دخیل در کاهش اعتیاد در اردبیل کافی به نظر نمی‌رسد که ضروری است در راستا نیز عالمانه و با تکیه بر علم روابط عمومی اقدام شود.
بهشتی؛ تدوین پیام‌های پیشگیری از اعتیاد در برخی از دستگاه‌ها را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: برخی از این دستگاه‌ها دسترسی مناسبی به مخاطبان در جامعه دارند ولی نتوانسته‌اند آنطور که شایسته است در این زمینه موفق ظاهر شوند.
وی با تاکید بر ورود رسانه‌ها به مقوله پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب‌های ناشی از آن بیان کرد: استفاده از ابزار تبلیغات به ویژه تبلیغات محیطی، رودررو ، تبلیغات درون خانوادهها و گروههای هدف می‌تواند ما را در نیل به این اهداف یاری کند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77504
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل
  • 195 بازدید
  • بدون دیدگاه