• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
4

تفاهم نامه میان رسانه ملی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری و درمان

  • کد خبر : 77401
  • 11 اردیبهشت 1401 - 8:49
تفاهم نامه میان رسانه ملی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری و درمان
­دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: تصمیم داریم در دو حوزه اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه هم در حوزه خبر و و هم مطالبه گری همکاری های خوبی با صدا و سیما داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار اسکندر مومنی در حاشیه دیدار با رئیس رسانه ملی درباره این جلسه گفت: ما در حوزه مواد مخدر ۴ موضوع را پیگیری می کنیم، مقابله ، درمان ، پیشگیری و توانمند سازی ، که در حوزه مقابله و درمان اقداماتی صورت گرفته و استمرار دارد اگر بخواهیم مجموعه اقدامات به سامان و اثر گذار شود باید همه این اقدامات به موازات هم پیش بروند.تفاهم نامه میان رسانه ملی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری و درمان

وی گفت: در حوزه اقدامات فرهنگی و پیش گیرانه از همه ظرفیت ها استفاده نکردیم در عین حال که بقیه موضوعات با جدیت پیگیری می شود اما حوزه اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در اولویت ما قرار گرفته است.

از سویی باید تلاش کنیم موادی در دسترس نباشد اما در عین حال این اگاهی را هم بدهیم که اگر هم موادی هست کسی به سوی آن نرود.
سردار مومنی ادامه داد: جلسه امروز با رئیس رسانه ملی بر اساس این رویکرد بود. از ماه ها قبل اقداماتی صورت گرفته که منجربه رقم خوردن این تفاهم نامه شد. ما در دو حوزه اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه هم در حوزه خبر و مطالبه گری صحبت های خوبی با دکتر جبلی داشتیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: از ویژگی های این تفاهم نامه ارزیابی در حین کار و تعیین شاخص ها است .اقدامات کیفی باید با شاخص کمیت پذیر شود و هر از چند گاهی جلسات ارزیابی برای این تفاهم نامه گذاشته شود که اثر بخشی این تفاهم را در جامعه ببینیم و بعد بتوانیم ان را در حین کار اصلاح کنیم و به روز رسانی جدیدی داشته باشیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77401