• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
7

نظارت بر مراکز درمان اعتیاد باید مستمر و کیفی باشد

  • کد خبر : 77020
  • 20 فروردین 1401 - 7:57
نظارت بر مراکز درمان اعتیاد باید مستمر و کیفی باشد
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر از مرکز درمان، نگهداری و کاهش آسیب معتادین ماده 16 و مرکز جامعه نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت اجتماعی معتادین متجاهر استان هرمزگان بازدید کرد.

هرمزگان- دکتر محمد جمالو به همراه مصطفی برزگر دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر هرمزگان با حضور سرزده در مرکز ماده ۱۶ و مرکز جامع توانمندسازی و صیانت اجتماعی، وضعیت خدمات رسانی به معتادین پذیرش شده در اجرای طرح ساماندهی و صیانت از معتادین متجاهر را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
وی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده؛ بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی با توجه به وجود ویروس کرونا، ارائه خدمات و روش‌های نوین درمانی، استفاده از داروهای درمانی دیگر علاوه بر متادون، ثبت عنبیه چشم بیماران در بدو ورود، حضور پزشک در شیفت روز و پزشک آنکال برای شیفت شب، حضور پرستار بصورت شبانه روزی و ارائه غذای مناسب و با کیفیت و متناسب با برنامه غذایی و شیوه نامه تاکید کرد.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد، هدف از این بازدید سرزده را بررسی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف بخش‌های مختلف اجرای طرح ساماندهی و صیانت از معتادین متجاهر دانست و نظارت مستمر و کیفی را لازمه ارتقای عملکرد و ارائه خدمات مناسب در بخشهای مختلف در مرکز ماده ۱۶ و مرکز جامع توانمندسازی و صیانت اجتماعی معتادین متجاهر استان هرمزگان عنوان کرد.
مصطفی برزگر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر هرمزگان نیز اظهار داشت: استان هرمزگان در حوزه های مختلف مبارزه با موادمخدر و همچنین ساماندهی معتادین متجاهر دارای شرایط ویژه ای است، زیرا با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی در فصل زمستان معتادین زیادی از نقاط مختلف کشور به استان هرمزگان مهاجرت و در آستانه عید نوروز با جمعیت زیادی از متعادین متجاهر در سطح استان بویژه شهرستان بندرعباس مواجه می شویم.
وی افزود: در حال حاضر نیز برای ۸۰۰ نفر در دو مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادین ماده ۱۶ موضوع قانون و مرکز جامع نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت اجتماعی ظرفیت ایجاد شده است که لازم است ضمن افزایش ظرفیت اسمی مراکز، حمایتهای ویژه ای برای نگهداری، درمان، توانمندسازی و اشتغال و توسعه این مراکز همانند سنوات پیشین از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر صورت پذیرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=77020
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان هرمزگان
  • 303 بازدید
  • بدون دیدگاه