• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
3

یک تن و ۲۷۴ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

  • کد خبر : 76902
  • 09 فروردین 1401 - 15:05
یک تن و ۲۷۴ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام یک باند سازمان یافته قاچاق موادمخدر و کشف یک تن و ۲۷۴ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با قاچاقاچیان مسلح خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری دانشجو، سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان خاش با پشتیبانی فنی، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد مخدر از زاهدان و خاش به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه روز گذشته مأموران انتظامی خاش در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه پژو ۴۰۵ و یک دستگاه خودروی سمند، در حال جابه جایی محموله موادمخدر در محور سراوان – خاش بودند، شناسایی و به آنان دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، عرصه را بر خود تنگ دیدند و با رها کردن خودرو‌ها به سمت کوهستان‌های اطراف متواری شدند.

وی بیان کرد: طی این عملیات سنگین و با عکس العمل سریع مأموران ۲ سوداگر مرگ دستگیر و در بازرسی از خودرو‌های توقیف شده قاچاقچیان ۴۵۷ کیلوگرم تریاک و ۱۰۵ کیلو و ۲۰۰ گرم حشیش کشف شد.

سردار طاهری تصریح کرد: در ادامه این عملیات و به طور همزمان مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان نیز در عملیاتی ضربتی، یک تیم دیگر از اعضای این باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال مقادیر قابل توجهی مواد افیونی را در مخفیگاه خود در یکی از مناطق سخت گذر و حاشیه‌ای شهر زاهدان را به عمق کشور داشتند، شناسایی و تحت رصد اطلاعاتی خود قرار دادند.

وی بیان کرد: با شروع عملیات از سوی تکاوران انتظامی و حضور در محل، سوداگران مرگ قبل از هر گونه عکس العملی در حلقه محاصره پلیس قرار گرفته و ضمن دستگیری سه قاچاقچی مسلح و کشف ۲ قبضه سلاح کلاش، یک قبضه سلاح شکاری،۳۷۰ عدد فشنگ جنگی و توقیف ۲ دستگاه خودروی سواری، ۵۳۳ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک به همراه ۱۷۸ کیلو و ۶۰۰ گرم هروئین کشف شد.

به گفته فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در نتیجه انهدام این باند سازمان یافته در مجموع یک تن و ۲۷۴ کیلو و ۶۰۰ گرم انواع موادمخدر و مقادیری سلاح و مهمات جنگی کشف شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=76902