• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
2

یک تن و ۵۳۵ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

  • کد خبر : 76862
  • 06 فروردین 1401 - 8:24
یک تن و ۵۳۵ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۵ سوداگر مرگ و کشف یک تن و ۵۳۵ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود، اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق مواد مخدر را که قصد انتقال محموله بزرگ مواد افیونی از سراوان به خاش و سپس انتقال آن به مرکز کشور را داشتند، شناسایی و انهدام این باند را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: در این رابطه عصر دیروز تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های سراوان و خاش در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر حرکت قاچاقچیان پرداخته و سرانجام عصر روز گذشته اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه وانت تویوتا و سه دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در محور سراوان – خاش بودند، رؤیت و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره مأموران انتظامی دیدند بدون توجه به ایست پلیس، با تیراندازی به سمت مأموران به سرعت از محل متواری شدند.

وی بیان کرد: در این عملیات مقتدرانه، جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در عکس العملی سریع و با آتش پر حجم خود خودروهای قاچاقچیان را زمین گیر و ضمن دستگیری سه سوداگر مرگ، در بازرسی از خودروهای توقیفی آنها، یک تن و ۵۳۵ کیلو و ۱۵۰ گرم انواع مواد افیونی شامل یک تن و ۴۲۷ کیلو و ۱۵۰ گرم تریاک، ۸۲ کیلوگرم حشیش و ۲۶ کیلوگرم هروئین کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در این عملیات، یک قبضه سلاح کلاش به همراه یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز با ۷۲ تیر جنگی از قاچاقچیان کشف شده است، تصریح کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی بر عزم جدی پلیس سیستان و بلوچستان در برخورد با قاچاق مواد مخدر تأکید کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=76862