• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 3 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 24 March - 2023
کل پست ها: 68765اخبار امروز : 0
7

اجرای برنامه ملی پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه کار و تولید

  • کد خبر : 76535
  • 11 اسفند 1400 - 12:25
اجرای برنامه ملی پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه کار و تولید
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در هشتادمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری در خصوص اجرای برنامه ملی پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه کار و تولید با رویکرد سلامت همه‌جانبه و انسان سالم تاکید شد.

محمدمهدی اسماعیلی در این رابطه گفت: در هشتادمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری که به ریاست دکتر جمالو معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‏های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، در خصوص طرح اجرایی یاریگران زندگی در حوزه پیشگیری از اعتیاد، برنامه ملی پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه کار و تولید با رویکرد سلامت همه‌جانبه و انسان سالم واصله از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیشنهاد تبادل تفاهم‌نامه همکاری ستاد با همراه اول و ایرانسل. رویکردها و پیامدها و ارائه راهکارهای مختلف پیرامون تحولات کشور افغانستان و تاثیر آن در روند تولید، توزیع، قاچاق و ترانزیت موادمخدر، روان‏گردان و پیش‏سازهای غیرقانونی و تبعات احتمالی در تغییر الگوی مجدد مصرف مواد در کشور، پیشنهادها و اقدامات و راهکارهای عملی پیرامون گزارش بازدید میدانی از محله‏های آلوده شهید هرندی و اتابک بحث و بررسی شد.
وی افزود: مقرر شد اعضاء کمیته در زمینه طرح اجرایی یاریگران زندگی پس از اعلام نظرات اصلاحی و تکمیلی و درج موارد ارسال شده در طرح، نسخه نهایی جهت تأیید برای جلسه آتی کمیته و جلسه عالی ستاد مبارزه با موادمخدر ارسال شود.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری تاکید کرد: این طرح صرفاً برای اجرای طرح یاریگران زندگی تنظیم شده و سایر فعالیت‌های حوزه پیشگیری دستگاه‌ها، همانند گذشته اقدام خواهد شد.
اسماعیلی بیان داشت: مقرر شد متن نهایی برنامه ملی پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه کار و تولید با رویکرد سلامت همه جانبه و انسان سالم مجدداً از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از اخذ نظرات اعضای مرتبط کمیته مورد بررسی و بازنگری قرار گرفته و در جلسه آتی کمیته ارائه شود.
وی گفت: همچنین ضمن تصویب تبادل تفاهم‌نامه همکاری با ایرانسل و همراه اول، مقرر شد که دستگاه‌های عضو کمیته پیشنهاد و نظرات دستگاهی در خصوص تبادل تفاهم‌نامه همکاری ستاد با همراه اول و ایرانسل به اداره‌کل فرهنگی و پیشگیری ارسال کنند.
اسماعیلی بیان داشت: همچنین با عنایت به بند «۴» دستورکار مقرر شد که دستگاه‌های عضو کمیته از طریق وظایف ذاتی و تفاهم‏نامه‏ای بین دستگاه و ستاد نسبت به افزایش افراد تحت پوشش در فعالیت‌های پیشگیری سال ۱۴۰۱ برای استان‌های شرقی و حاشیه شرق (خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد) اقدام و گزارش مربوطه را اعلام کنند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=76535
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 214 بازدید
  • بدون دیدگاه