• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
5

اهمیت آگاه سازی در حوزه پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 75928
  • 06 بهمن 1400 - 14:25
اهمیت آگاه سازی در حوزه پیشگیری از اعتیاد
رییس بهزیستی زرند بر اهمیت مسئله آگاهسازی در کنار توانمندسازی جامعه به ویژه کسانی که ناخواسته در دام مشکلات و آسیبهای مختلف اجتماعی گرفتار شده‌اند، تاکید کرد.

کرمان- بهزیستی زرند میزبان مسئولین مراکز تحت نظارت بهزیستی، خیرین و روسای تشکل‌های مردم نهاد این شهرستان در جلسه هم اندیشی پیرامون کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی بود.
علی ابراهیمی در این جلسه، به اهمیت مسئله آگاهسازی در کنار توانمندسازی جامعه به ویژه کسانی که ناخواسته در دام مشکلات و آسیبهای مختلف اجتماعی گرفتار شده‌اند، اشاره کرد و افزود: بهره مندی و برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از توان اجرایی مردمی در رصد و کنترل آسیبهای اجتماعی به ویژه آسیبهای ناشی از بیماری خانمان برانداز اعتیاد از پر رنگترین سیاست‌های بهزیستی در سطح کشور است که در همین رابطه، تلاش شده در کنار انجام وظایف و ماموریتهای سازمانی از توان تشکلهای مردمی خیرین و هیاتهای مذهبی به ویژه مساجد در این حوزه استفاده شایسته ای شود.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی بایستی با هم افزایی و همکاری مسئولانه در شرایط کنونی با تدابیر کارآمد بار مشکلات و مسائل را از دوش افراد آسیب پذیر جامعه بردارند.
رییس بهزیستی زرند تاکید کرد: آگاه سازی و ایجاد زمینه استقلال پایدار جامعه هدف دو اهرم قوی در کنترل وکاهش آسیبهای اجتماعی هستند.
در این جلسه نمایندگان مراکز وابسته به واحد پیشگیری تحت نظارت اداره بهزیستی، نمایندگانی از موسسات مردم نهاد و نیکوکاری، نمایندگان انجمن نارانان، نماینده انجمن NA، نماینده کمیته امداد امام خمینی (ره)، نمایندگان دفتر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و کارشناسان اورژانس اجتماعی حضور داشتند و به بحث وتبادل نظر پیرامون مسائل مطرح شده پرداختند.
در پایان با اتفاق نظر شرکت کنندگان مقرر شد فعالیت های انجمن نارانان و انجمن معتادین گمنام در سطح جامعه جهت پیشگیری و درمان، آگاه سازی خانواده ها و نقش آنها در کاهش آسیب های اجتماعی پررنگتر شده و اجرای طرح فراخوان نظارت مردمی در زمینه شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی، احداث گرمخانه در شهرستان توسط شهرداری با ورود دادستان شهرستان به موضوع، با توجه به فصل سرد سال، تاکید به نقش مساجد هیئت‌های مذهبی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ورود متولیان به موضوع آسیب های اجتماعی در دستور کار ویژه متولیان امر قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75928
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان
  • 81 بازدید
  • بدون دیدگاه