• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
7
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی:

رسانه های گروهی مرتب خطر گرایش به اعتیاد را گوشزد نمایند

  • کد خبر : 75637
  • 26 دی 1400 - 19:52
رسانه های گروهی مرتب خطر گرایش به اعتیاد را گوشزد نمایند
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: خدا انسان را آزاد آفرید است، اما آبرو مال او نیست. این مسئله اعتیاد و خوابیدن روی کارتن و بین جدول، آبروی یک خانواده، آبروی یک شهر و آبروی کشور است، این تنها یک کار شخصی نیست و این موضوع را باید خانواده ها، آموزش و پرورش، مراکز دینی پیگیری و همچنین رسانه های گروهی باید مرتب خطر را اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با ایشان گفت: بعضی از مشکلات از درون برمی خیزد، یعنی کار تحریم و استکبار جهانی نیست و به شخصیت انسان بر می گردد و اعتیاد از بیماریهای خانمان براندازی است که ناشی از فرهنگ است، اینکه دین اینقدر اصرار دارد که انسان باید بفهمد، می فرماید ؛ اگر یک آن فرصت دارید ، با یک نفس بفهم و بمیر. دین اجازه نمی دهد که انسان بیکار باشد ، باید بفهمیم کی هستیم ، این جان امانت ماست.
ایشان ادامه داد: ما یک شرفی داریم، ملّیتی داریم، انسان مالی که کسب کرده، گاهی ممکن است ببخشد، اما شرف یک ملت برای خود ملت نیست، آبروی شخص برای خودش نیست، بخشیدنی نیست، خدا دو کار کرد؛ یکی به ما مال داد و فرمود؛ آن را در راه صحیح مصرف کنید و آبرو داد و گفت؛ آبروی تو مال من است و تو امین من هستی نه مالک، انسان اجازه ندارد خودش را کوچک کند، چرا که عزت و آبروی او مال او نیست .
مرجع عالیقدر شیعیان افزود: خدا انسان را آزاد آفرید است، اما آبرو مال او نیست. این مسئله اعتیاد و خوابیدن روی کارتن و بین جدول، آبروی یک خانواده، آبروی یک شهر و آبروی کشور است، این تنها یک کار شخصی نیست و این موضوع را باید خانواده ها، آموزش و پرورش، مراکز دینی پیگیری و همچنین رسانه های گروهی باید مرتب خطر را اعلام کنند.
آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه خطر از کشیدن سیگار شروع می شود تصریح کرد: همه می گویند سیگار بد است و بزرگ سال آن را مصرف می کند و دین هم این همه اصرار دارد که بفهمیم، می دانند ولی باز مصرف می کنند.
ایشان در ادامه به بحث خیّر و خیّرین اشاره کرد و اظهار داشت؛ آن خیّری، خیّر است که به آدم فهم بدهد و از سر عاطفه انفاق نماید و خیرین نباید بگذارند کار به جایی برسد که به دنبال ساخت مرکز برای درمان معتادین باشیم و به دنبال آموزش مردم باشند.
ایشان در ادامه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص مانع زدایی و رفع موانع اشاره و اظهار داشت؛ بایستی تلاش شود تا موانع از سر راه مردم برداشته شود و مردم با کار و با شرف زنده اند و خیرین بایستی کاری کند، که مردم بفهمند که گرایش به اعتیاد و شرف فروشی درست نیست.
دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت شیوع اعتیاد در قم و مقایسه آن با کشور ارائه و وضعیت قم را نسبت به سایر نقاط کشور مطلوب عنوان و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت با استفاده از تمامی ظرفیت های قم بویژه حوزه های علمیه و خیرین را مطرح و در ادامه فعالیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه های مقابله با عرضه مواد مخدر، پیشگیری از اعتیاد، درمان معتادین و توانمندسازی را تشریح و استفاده از ظرفیت خیرین و مردمی سازی بحث کنترل و کاهش آسیب اعتیاد را ضروری عنوان نمودند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75637
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 351 بازدید
  • بدون دیدگاه