• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
4
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر :

بزرگترین کار در حوزه مبارزه با اعتیاد ، ورود خیرین به این حوزه است

  • کد خبر : 75627
  • 26 دی 1400 - 19:11
بزرگترین کار در حوزه مبارزه با اعتیاد ، ورود خیرین به این حوزه است
اسکندر مومنی گفت: من فکر می کنم اگر بپرسند بزرگترین کاری که در این دو سه سال گذشته انجام شده چه بوده است می توان به استفاده از همه ظرفیت های کشور در حوزه پیشگیری از اعتیاد و ورود خیرین به این حوزه را نام برد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر ؛ دکتر اسکندر مومنی در دیدار جداگانه با حضرات آیات مراجع عظام تقلید ؛ سبحانی ، جوادی آملی ، نوری همدانی ، علوی گرکانی و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله ، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اعتیاد در قم و مقایسه آن با کل کشور گفت: وضعیت شیوع اعتیاد در تمامی جوامع هدف در قم ، از میانگین کشوری بسیار پائین تراست
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ، تقویت حوزه مبارزه را با تقویت مرز و کشف مواد در مرز با تکیه بر کار اطلاعاتی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت ؛ بیش از ۷۰ درصد کشفیات کشور در استانهای مرزی و نزدیک مرز انجام می گردد و به فضل خدا ، شرایط نسبت به گذشته بهتر شده است. ایشان در ادامه ، فعالیت ستاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد را تبیین و اظهار داشت ؛ وظیفه متولیان امر در این حوزه ، انجام اقداماتی است که اشخاص به سمت و سوی اعتیاد نروند و در این خصوص از تمامی ظرفیت ها از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه ها در قالب طرح یاریگران زندگی استفاده شده است.
مومنی به استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه اشاره و افزود: توافقات خوبی با مرکز مدیریت حوزه های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم انجام شده است تا از ظرفیت عظیم طلاب ، وعاظ و خطبا برای آگاه سازی جامعه در راستای پیشگیری از اعتیاد استفاده شود .
دبیرکل ستاد در حوزه درمان معتادان هم گفت: الحمدالله کار با جدیت در حوزه درمان اعتیاد با استفاده از داروهای جدید را در دستور کار قرار داده ایم و همین امسال دو داروی جدید وارد بازار شده که خیلی می تواند در درمان معتادین موثر باشد.
این مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طی دو سال گذشته بر اساس توافق ستاد با سازمان بسیج مستضعفین و به همت سپاه استان ها ، مراکزی برای نگهداری و درمان معتادین متجاهر راه اندازی شده است که هم اکنون ظرفیت مناسبی برای نگهداری و درمان معتادین متجاهر دارند.
ایشان سپس به راهبرد جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه کنترل و کاهش آسیب اعتیاد اشاره و ورود خیرین به حوزه درمان ، نگهداری و اشتغال بهبودیافتگان را از جمله کارهای ارزشمند دو سال گذشته عنوان و اظهار داشت ؛ در استان های مختلف کشور ، خیرین به بحث ساخت مراکز درمان اعتیاد و همچنین کارآفرینان به بحث حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای بهبودیافتگان اعتیاد ورود نموده اند و هم اکنون اثرات و برکات حضور خیرین در کشور مشهود است و باید تلاش کنیم تا معتادین به چرخه زندگی و جامعه برگردند و دولت به تنهایی قادر به انجام این مهم نیست و خیرین همچون مدرسه سازی ، مسجد سازی ، ساخت بیمارستان و مراکز درمان ضروری و لازم بود به این حوزه نیز ورود نمایند و این کار شروع و به همت مردم عزیز و خیرین نهادینه خواهد شد.
وی افزود: اگرچه خیرین به تازگی به این حوزه ورود نموده اند ، اما هم اکنون ، در تهران، مشهد و دیگر شهرها ، شاهد ساخت مراکز درمان اعتیاد ، حرفه آموزی و اشتغال برای معتادان توسط خیرین و کارآفرینان هستیم.
مومنی ادامه داد: کارهای خوبی برای کنترل و کاهش اعتیاد انجام شده است لیکن به این مفهوم نیست که همه چیز تمام شده است و کارهای مانده زیادی داریم که ان شاء الله با توصیه و عنایت مراجع معظم تقلید و مشارکت خیرین و مردم، این راه استمرار می یابد.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: با رویکرد ریاست محترم جمهور و تاکید ایشان به ورود جدی مسئولان و بویژه استانداران در جلسه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر ، فصل جدیدی برای شتاب بخشی به اقدامات در حوزه کنترل و کاهش آسیب اعتیاد ، شکل گرفته است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75627
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 375 بازدید
  • بدون دیدگاه