• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
4
آیت الله سعیدی:

اماکن مقدسه در تقویت فرهنگ و تربیت ، نقشی عظیم دارند

  • کد خبر : 75624
  • 26 دی 1400 - 19:04
اماکن مقدسه در تقویت فرهنگ و تربیت ، نقشی عظیم دارند
نماینده ولی فقیه و تولیت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به نقش اماکن مقدسه بویژه حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها ، در تقویت فرهنگ و ایفای نقش تربیتی در جامعه اشاره کرد و عنوان داشت ؛ از این ظرفیت عظیم برای کنترل و کاهش آسیب اعتیاد می توان بهره گرفت.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه و تولیت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در دیدار دبیرکل ستاد مبارزه بامواد مخدر اظهار داشت: یکی از امور مهم در کشور ، بحث ابتلای عده ای از مردم عزیز ، شریف و استعدادهای با ارزش ما به مواد مخدر سنتی و صنعتی است. موادمخدر یکی از عوامل ضد دین ، بندگی ، سلامت و عبادت خدا است و هرگونه فسادی از درون این مواد و حواشی مصرف این مواد نشأت می گیرد بنابراین بایستی در این حوزه ، با مفسدین قاطعانه برخورد شود.
وی معرفت افزایی را از نتایج زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها عنوان کرد و ادامه داد : در فرهنگ ما ، زیارت یک دیدار تشریفاتی نیست ، زیارت یک حضور با معرفت است و در پی این حضور با معرفت ، معرفت افزایی نهفته است و تمامی اشخاص و مسئولان بایستی در این زیارات از اهل بیت علیهم السلام ، مدد بگیرند.
وی در ادامه به نقش اماکن مقدسه بویژه حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها ، در تقویت فرهنگ و ایفای نقش تربیتی در جامعه اشاره و عنوان داشت ؛ در مراسم مختلف حرم ، به موضوع کنترل و کاهش آسیب اعتیاد پرداخته می شود و می توان از این ظرفیت عظیم بهره گرفت.
ایشان در ادامه به مواجهه حضرت آدم و شیطان و رانده شدن از درگاه الهی اشاره کرد و گفت؛ حضرت آدم علیه السلام توبه و استغفار را پیش گرفت ولی شیطان همان راه را ادامه داد و بندگان خدا بایستی همان راه حضرت آدم را دنبال کنند.
وی گفت: اگر فاسدی را می توان اصلاح کرد ، بایستی در این خصوص تلاش کرد و قرآن نیز به اصلاح و تبدیل آنها به مصلحین ، تاکید نموده است ولی اگر قابل اصلاح نیستند بایستی به شدت با آنها برخورد کرد ، لیکن توجه به خانواده ایشان باید مد نظر قرار گیرد.
وی مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نعمت عنوان و اظهار داشت؛ بایستی قدردان این نعمت بود. ایشان شهادت در راه مبارزه با مواد مخدر را پیروی از شهدای کربلا عنوان و انجام حرکت جهادی در راه مبارزه با مواد مخدر که در دولت سیزدهم تقویت شده است را مورد تقدیر قرار داد و برای مسئولان آرزوی موفقیت و توفیق نمود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75624
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 314 بازدید
  • بدون دیدگاه