• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
5
حضرت ایت الله العظمی نوری همدانی گفت:

ورود خیرین برای جلوگیری از فساد و سقوط انسان ، بزرگ ترین خدمت است

  • کد خبر : 75621
  • 26 دی 1400 - 18:54
ورود خیرین برای جلوگیری از فساد و سقوط انسان ، بزرگ ترین خدمت است
استاد در‌س خارج حوزه، تصریح کرد: درخصوص خیرین هم در چند جای قرآن اشاره شده که خداوند خدمتگزاران و کسانی که احسان و نیکی می کنند را دوست می دارد و اگر هم از ما سئوال شود می گوییم کسانی که بعنوان خیرین از هر راهی برای خدمت و جلوگیری از فساد و سقوط مردم ، گام بر می دارند خدمت بسیار بزرگی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با ایشان گفت: دین اسلام یک دین اجتماعی است ، حمیت اسلام به اجتماع است و انسان خلقتا موجودی اجتماعی است و یک انسان نمی تواند احتیاجات زندگی خود را به تنهایی تامین کند و باید در اجتماع باشد و هر کدام یک مقداری از تامین احتیاجات را برعهده بگیرند تا اینکه احتیاجات زندگی انسان ، تامین شود.
ایشان ادامه داد: پیغمبر عزیز ما حضرت محمد (ص) فرمودند؛ هر کسی به کارهای مسلمان ها ، اهمیت ندهد مسلمان نیست . مسلمان بودن شخص از این راه شناخته می شود که اهمیت به زندگی مسلمان ها بدهد و باز حضرت فرمودند که سه چیز است که همه مردم به آنها محتاج اند ؛ اول امنیت است و همه مردم به آن محتاج هستند و بایستی همه در تامین امنیت کوشا باشند دوم عدل است و همه مردم به عدالت محتاج اند و زندگی آنها بایستی براساس عدالت باشد که از ظلم بایستی جلوگیری شود و عرضه مواد مواد مخدر ظلم بزرگ است و سوم فراوانی نعمت و معیشت است.
ایشان در ادامه با اشاره به سوره مائده بیان داشتند: وفای به عهد و پیمان ها ، مساله ای بسیار مهم است . در زندگی انسان قراردادها و پیمان هایی بوجود می آید که باید به این عهدها وفادار بود و به کارهای نیک و تقوا و هر چه شما را به تقوی نزدیک کند ، کمک کنید. هر انسان با کل انسانها مربوط است و لباسی که بر تن داریم ، سقفی که بر سر ما سایه افکنده و .. هزاران نفر فعالیت کرده اند تا ما زندگی کنیم . زندگی انسان اینگونه هست. بنابراین قرآن می گوید به همدیگر کمک کنید. هر کسی در راه خدمت و احسان گام بر می دارد شما هم کمک کنید . کسانی که در راه تقوی گام بر می دارند به آنها کمک کنید . هرگز به کسی که مرتکب گناه و ظلم می شود کمک نکنید . تقوی داشته باشید که عقاب پروردگار بسیار شدید است.
مرجع تقلید شیعیان افزود: خداوند متعال به شما این توفیق را عنایت فرموده که توفیق بزرگی است. در راه تامین احتیاجات جامعه گام بر می دارید و وقت صرف می کنید که عبادت بسیار بزرگی است. بزرگترین عبادت ها خدمت به مردم است. خداوند متعال شغلی بسیار حساس را پیش پای شما گذارده و توفیق خدمت به جامعه را به شما ارزانی داشته است..
استاد درس خارج حوزه تصریح کرد: درخصوص خیرین هم در چند جای قرآن اشاره شده که خداوند خدمتگزاران و کسانی که احسان و نیکی می کنند را دوست می دارد و اگر هم از ما سئوال شود می گوییم کسانی که به عنوان خیرین از هر راهی برای خدمت و جلوگیری از فساد و سقوط مردم گام برمی دارند ، خدمت بسیار بزرگی است.
مرجع تقلید شیعیان در انتها افزود: انسان چند مسئولیت دارد یک مسئولیت فردی ، یکی اجتماعی و دیگری مسئولیت شغلی است . شغل مسئولیت آفرین است و کسی که شغلی مربوط به اجتماع را بعهده گرفته مسئولیتی ایجاد می کند که بسیار مهم است. مسئله مواد مخدر دارای ضررهای فراوانی است وقتی یک نفر مبتلا می شود خانواده اش هم درگیر می شود و نجات آن فرد نجات خانواده اش هم می باشد و خداوند می فرماید نجات بشریت است و خداوند به شما توفیقی داده است که در این راه گام بردارید و خدمتی بزرگ به جامعه انجام دهید.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75621
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 300 بازدید
  • بدون دیدگاه