• امروز : جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 21 January - 2022
کل پست ها: 66522اخبار امروز : 0
0

لزوم همکاری همه دستگاه ها نسبت به ساماندهی معتادان متجاهر

  • کد خبر : 75509
  • 18 دی 1400 - 16:08
لزوم همکاری همه دستگاه ها نسبت به ساماندهی معتادان متجاهر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها با حساسیت و دغدغه کمک کنند تا از جامعه در مقابل تهدید بزرگ مواد مخدر مراقبت جدی‌تری شود.

فارس- سلیمان کرمی در گردهمایی رؤسای ادارات بهزیستی شهرستان‌های استان فارس که در شیراز برگزار شد، با تأکید بر این نکته که باید دست در دست هم قرار دهیم تا موضوع ساماندهی معتادان متجاهر را به سرانجام برسانیم، گفت: بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستور ویژه استاندار فارس طرح ساماندهی معتادان متجاهر از ابتدای دی ماه به صورت ویژه در حال اجرا است که باید تمامی دستگاه‌های مرتبط با برنامه و هدف‌های مشخص شده، پای کار باشند.
وی به تشریح طرح ساماندهی معتادان متجاهر پرداخت و افزود: برای اولین بار با تمهیدات انجام شده ساماندهی معتادان در تمامی شهرستان‌های استان با استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها از جمله بهزیستی و شهرداری ها با نظارت فرمانداری‌ها انجام خواهد گرفت .
کرمی اظهار داشت: در اجرای این طرح ۵۰ درصد هزینه ساماندهی از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر و مابقی آن از طریق منابع استانی به ویژه شهرداری ها برای یک دوره یک ساله تامین خواهد شد.
دبیر شورا در ادامه سخنان خود ارتقاء سلامت جامعه و امنیت روانی شهروندان را مهم برشمرد و افزود: گام اول در این اقدام، جمع‌آوری و ساماندهی تمام معتادان متجاهر است که با تلاش‌های صورت پذیرفته تاکنون قریب به ۱۲۰۰ نفر ظرفیت در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده ۱۶ و تبصره ۲ ذیل آن فراهم شده است که در تقسیم‌بندی‌های انجام شده سهم پذیرش دستگاه‌ها نیز مشخص است که باید افزایش یابد.
کرمی با تأکید بر اینکه باید در گام بعدی نگهداری و درمان معتادان متجاهر در دستور کار قرار بگیرد، گفت: با توجه به امکانات فراهم شده باید نسبت به هویت‌یابی، سم‌زدایی، ارتباط با خانواده و مهارت‌آموزی معتادان پذیرش شده در مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ذیل آن به‌طور جدی دنبال شود.
وی همچنین خواستار جلب مشارکت خیرین و افراد نیکوکار در امر بهبود معتادان و مراقبت پس از خروج شد و گفت: باید به اشتغال معتادان بهبودیافته و مشکلات خانواده آنان توجه شود تا چرخه درمان کامل شود.
دبیر شورا ظرفیت مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر استان فارس را حدود ۲۰۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۷۵۰ نفر معتاد متجاهر در مقاطع زمانی ۳ ماهه و ۶ ماهه در این مراکز پذیرش و حدود ۸۰ میلیارد ریال بودجه تاکنون از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر به این امر اختصاص یافته است.
کرمی در پایان گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها با حساسیت و دغدغه کمک کنند تا از جامعه در مقابل تهدید بزرگ مواد مخدر مراقبت جدی‌تری شود و امید بر این است که با ظرفیت‌سازی مناسب، شاهد اقدامات رو به جلو در این عرصه مهم باشیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75509
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس
  • 64 بازدید
  • بدون دیدگاه