• امروز : چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 20 - محرم - 1444
  • برابر با : Wednesday - 17 August - 2022
کل پست ها: 67527اخبار امروز : 11
5

ساماندهی معتادان از اولویت‌های مهم عرصه مبارزه با موادمخدر است+عکس

  • کد خبر : 75297
  • 08 دی 1400 - 15:37
ساماندهی معتادان از اولویت‌های مهم عرصه مبارزه با موادمخدر است+عکس
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، ساماندهی معتادان را از اولویت‌های مهم عرصه مبارزه با موادمخدر خواند و گفت: در فرآیند درمان، کسب دوره‌های مهارت‌آموزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی در بازدید از مرکز در حال احداث درمان ، صیانت و اشتغال طراوات زندگی بانوان در شرق تهران توسط سپاه محمد رسول‌الله (ص) ، گفت : ساماندهی معتادان از اولویت‌های مهم در امر مبارزه با موادمخدر است و تلاش داریم که سامان‌دهی به صورت کامل انجام شود.
وی یادآور شد: در فرآیند درمان معتادین متجاهر ، توجه به ارائه آموزش های مهارتی در مراکز درمانی برای تسهیل در جامعه پذیری بهبودیافتگان اعتیاد ، لازم و ضروری است.
دبیرکل ستاد بیان داشت: دولت به تنهایی قادر به سامان‌دهی اشتغال بهبودیافتگان نیست و رویکرد اجتماعی در این زمینه بسیار مهم می‌باشد؛ لذا از خیرین نیز بخواهیم به این موضوع ورود کنند.
مؤمنی با اشاره به اعتیاد زنان و تأکید بر لزوم توجه به درمان آنان نیز گفت: عوارض اعتیاد یک مادر معتاد در خانه وخیم‌تر از اعتیاد پدر است چرا که مردان اغلب مسئول امور خارج خانه هستند، اما مادران هستند که بایستی به مسائل عاطفی، ارتباطی، تربیتی فرزندان رسیدگی کنند؛ در واقع وابستگي به مواد در زنان نه فقط به سلامت خود آنان، بلكه به سلامت بچه‌ها و ديگر اعضاي خانواده صدمه جدی مي‌زند.
وی افزود: زنان معتاد، بسیار آسیب‌پذیرتر از مردان معتادند و مصرف مواد در زنان اغلب با آسیب‌های اجتماعي ديگري از جمله طرد شدن از خانواده، فرار از خانه و سست شدن بنيان خانواده توأم است؛ لذا باید به درمان اعتیاد این گروه از جامعه به صورت ویژه‌ شود و ستاد مبارزه با مواد مخدر با همکاری سایر دستگاهها در صدد است تا تمامی معتادین متجاهر زن تهران را در کمترین زمان ممکن ساماندهی و زمینه بازگشت آنها به خانواده را فراهم نماید.
همچنین سردار حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) ضمن ارائه گزارشی از روند ایجاد این مرکز گفت: تلاش داریم در صورت تخصیص اعتبار در اولین فرصت این مراکز دایر و نسبت به جذب مددجو اقدام نماید
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پایان به همراه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید نمودند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=75297
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 338 بازدید
  • بدون دیدگاه