• امروز : شنبه - ۱۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 8 October - 2022
کل پست ها: 67784اخبار امروز : 0
6

ریشه بسیاری از جرایم را باید در مواد مخدر جستجو کرد

  • کد خبر : 74987
  • 27 آذر 1400 - 10:58
ریشه بسیاری از جرایم را باید در مواد مخدر جستجو کرد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی گفت: مصرف مواد مخدر آسیب‌های روانی، جسمی، اجتماعی و خانوادگی فراوانی دارد و ریشه بسیاری از جرایم را باید در مواد مخدر جستجو کرد.

خراسان جنوبی- جلسه تبیین راهبردهای فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، سرپرست معاونت توسعه امور ورزش، رییس گروه ورزش قهرمانی و حرفه ای، رییس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های استان برگزار شد.
حسنی مقدم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در نشست تبیین راهبردهای این شورا گفت: اتفاقات ارزنده ای در حوزه پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در اداره ورزش و جوانان رقم خورده است که جای تقدیر و تشکر دارد و از این اقدامات، می توان به احداث پروژه های ورزشی، سالن ها و چمن های مصنوعی، تجهیز خانه های ورزش روستایی در کانون های بحران، نقاط مختلف مرزی، پر جمعیت، دورافتاده و کمتر برخوردار، پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، اشاره کرد.
دبیر شورا خاطر نشان کرد: اگر تمامی دستگاههای اجرایی همکار در این حوزه به نحو مطلوب ماموریت های خود را به سرانجام برسانند، در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در نقاط مرزی و روستایی موفق خواهیم بود.
حسنی مقدم بیان کرد: مصرف مواد مخدر آسیب‌های روانی، جسمی، اجتماعی و خانوادگی فراوانی دارد و ریشه بسیاری از جرایم را نیز باید در مصرف مواد مخدر جستجو کرد.
وی با تأکید بر اینکه همه مسئولان در حوزه مبارزه با مواد مخدر وظیفه شرعی و قانونی دارند، بیان کرد: خراسان جنوبی استانی فرهنگی است که این امر رسالت و وظیفه ما را سنگین تر می کند.
همچنین حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز بیان داشت: با توجه به این که فرصت خدمت بسیار کوتاه است و بر همین اساس همه باید تلاش کنیم وظایف خود را به خوبی انجام دهیم.
وی افزود: با توجه به اینکه انتظارات و مطالبات به حق مردم زیاد است و ما شاهد تشدید آسیب های اجتماعی به ویژه سوء مصرف مواد مخدر اعم از محرک ها و مخدرهای سنتی و صنعتی هستیم؛ لذا امیدواریم با همکاری های لازم بین دستگاهی بتوانیم با سوق دادن منابع، همکاری گسترده ای را در این حوزه خطیر داشته باشیم .
در پایان از کارشناس اداره ورزش و جوانان شهرستان سربیشه، رییس هیات روستایی و بازی های بومی و محلی و رابط ورزشی بخش درح به پاس خدمات ارزنده و همکاری های تنگاتنگ و اجرای برنامه های پیشگیرانه در حوزه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان داشتند، تقدیر شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=74987
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان جنوبی
  • 152 بازدید
  • بدون دیدگاه