• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023
کل پست ها: 69878اخبار امروز : 14
12

بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

  • کد خبر : 74928
  • 22 آذر 1400 - 12:23
بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه آذر ماه ۱۴ تن و ۱۰۶ کیلوگرم مواد مخدر توسط نهادهای مبارزه کننده با سوداگران مرگ در این استان کشف شده‌است.

ارسطو ترکمان منش روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از این میزان مواد مخدر کشف شده هفت تن و ۲۸۰ کیلوگرم را سربازان گمنام اداره کل اطلاعات، ۶ تن و ۴۱۵ کیلوگرم پلیس مبارزه با مواد مخدر و ۴۱۱ کیلوگرم مرزبانی این استان کشف کرده اند.

وی بیان کرد: در این ارتباط ۱۶ باند کلان مواد مخدر متلاشی، ۸۰ دستگاه وسیله نقلیه، سه فروند شناور و ۲ باب منزل مسکونی توقیف شده‌است.

ترکمان منش اضافه کرد: همچنین در این مدت ۲هزار و ۳۸۳ نفر مرتبط با جرائم مواد مخدر شامل قاچاقچی، توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر و تعدادی مصرف کننده دستگیر شده‌اند.

وی اظهار کرد: مصرف کنندگان برای درمان به مراکز درمانی ترک اعتیاد معرفی شدند.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: کشفیات امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

به گفته ترکمان منش، بیشترین کشفیات مواد مخدر مربوط به ورودی‌های حوزه استحفاظی شهرستان‌های ساحلی در جنوب استان بوشهر است و مبارزه بی وقفه شبانه روزی علیه قاچاقچیان مواد مخدر با تلاش دستگاه‌های مبارزه کننده درحوزه آبی و خشکی همچنان ادامه دارد و محیط برای قاچاق‌چیان خرد و کلان مواد مخدر ناامن است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=74928