• امروز : جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 21 January - 2022
کل پست ها: 66522اخبار امروز : 0
2

افزایش کشفیات موادمخدر در کشور/ ضرورت تکمیل چرخه درمان اعتیاد در ایران

  • کد خبر : 74922
  • 22 آذر 1400 - 7:11
افزایش کشفیات موادمخدر در کشور/ ضرورت تکمیل چرخه درمان اعتیاد در ایران
مدیرکل دفتر حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش کشفیات موادمخدر در سطح کشور طی هشت ماهه امسال خبر داد.

محمد ترحمی،در آیین معارفه دبیر جدید شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با بیان اینکه اعتیاد، معلول یک مجموعه عوامل است که افراد را به سمت اعتیاد سوق می‌دهد اظهار کرد: استعمار جهانی ، شبکه‌های فرا ملی مواد مخدر و گسترش بازار به منظور به دام انداختن جوانان، از جمله عوامل بحث اعتیاد است.

مدیرکل دفتر حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش کشیفات موادمخدر در کشور خبر داد و تصریح کرد: کشفیات نیروی انتظامی در حوزه مواد مخدر در ۸ ماهه سال جاری، نسبت به ۸ ماه سال گذشته، سه درصد افزایش داشته که نشان از تلاش مضاعف دارد.

وی بر لزوم اصلاح برخی قوانین در حوزه مبارزه با اعتیاد تاکید و خاطرنشان کرد: جمع آوری، اهتمام و مسئولیت پذیری در بحث مراکز ماده ۱۶، “نگهداری و بهبودی معتادان متجاهر، به خوبی صورت می گیرد اما چرخه فرآیند با نواقصی روبروست که باید اصلاح شود.

ترحمی با بیان اینکه سمنان پتانسیل اجرایی شدن شهر نمونه کشوری در بحث مراکز ماده ۱۶ را دارا است بر لزوم تکمیل چرخه کامل درمان تاکید کرد و ادامه داد: مراقبت های بعد از خروج معتادان بهبود یافته، از ‌جمله موارد چرخه فرآیند است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا این افراد پس از نگهداری رها نشوند و چرخه درمان کامل صورت گیرد.

مدیرکل دفتر حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر با تقدیر از تلاش مسوولان استان در حوزه موادمخدر اضافه کرد:

استان سمنان در اهتمام مسئولین آن زبانزد است و می‌شود با این اهتمام، مساله معتادان متجاهر و اعتیاد را برطرف کرد.

وی تصریح کرد: پیگیری خواهیم کرد تا تقویت خوبی در بحث مقابله با اعتیاد و مراکز ماده ۱۶، صورت گیرد.

به گزارش ایسنا در این آیین ضمن تجلیل از خدمات نریمان، دبیر پیشین شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معینیان به عنوان دبیر جدید شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان معارفه شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=74922