• امروز : چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 20 - محرم - 1444
  • برابر با : Wednesday - 17 August - 2022
کل پست ها: 67527اخبار امروز : 11
5

ترویج مصرف موادمخدر، حربه دشمنان برای نابودی جوانان است

  • کد خبر : 74718
  • 09 آذر 1400 - 16:51
ترویج مصرف موادمخدر، حربه دشمنان برای نابودی جوانان است
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: ترویج مص‌رف موادمخدر را حربه دشمن برای نابودی جوانان است و در ستاد مبارزه با موادمخدر می‌بایست بسیجی ‌کار کنید؛ زیرا دشمن همه توان خود را می‌گذارد تا موادمخدر گسترش پیدا کند.

به گزارش ستاد مبارزه با موادمخدر، سردار سرتیپ بهمن کارگر صبح امروز در ویژه برنامه‌ی گرامیداشت هفته بسیج، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس ، مدافعین حرم بو شهدای مبارزه با موادمخدر گفت: به شهدا و ایثارگران افتخار می‌کنیم که اگر رشادت‌ها و فداکاری‌های آنان نبود؛ امروز شاهد امنیت و آرامش کشور نبودیم.

وی در ادامه؛ مبارزان با موادمخدر را مجاهدان فی سبیل الله خواند و گفت: قدرت، عزت، اقتدار و امنیت امروز کشور را مدیون ایثار شهدا و خانواده شهدا هستیم و امروز هرچه که داریم به برکت خون شهداست.رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان داشت: مردم بزرگ ایران در دنیا نمونه ندارند و در طی ۴۳ سال گذشته، با ایستادگی در برابر مشکلات توانستند در عرصه‌های مختلف پیروز شوند، در واقع نماد ایستادگی مردم در برابر مشکلات، دفاع مقدس بود؛ در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی تثبیت شد.

کارگر ادامه داد: انقلاب اسلامی آمد و آن شعارهایی که داشتیم را به منصه ظهور رساند و دفاع مقدس آن را تثبیت کرد، ما در دفاع مقدس نمایشگاهی از تمام ارزش‌ها و معارف اسلامی را دیدیم.وی با اشاره به سخنان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه دفاع مقدس قله است و مقاومت دامنه آن است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عنصر دفاع مقدس که اگر نبود، پیروز نمی‌شدیم، بسیج و بسیجیان بودند و تشکیل بسیج عنایت خداوند بود که به امام راحل الهام شد.

کارگر تصریح کرد: زمانی که امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ دستور تشکیل بسیج را دادند، درگیری‌ها کم بود و جنگ شروع نشده بود؛ بعدها و با شروع جنگ و توطئه‌های دشمنان دیدیم که تشکیل بسیج چه عنایت بزرگی بود.

نیروی بسیج یک نیروی بی توقع و پرکار است که از خود و زندگی مایه می‌گذارد و در دنیا نه در نیروهای مسلح و نه غیره نمونه آن را شاهد نیستیم و در دفاع مقدس اگر بسیج وارد نمی‌شد، ما پیروز نمی‌شدیم و این عنایت بزرگ خدا بود که مردم به میدان آمدند و از کشور و اسلام دفاع‌ کردند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: بسیج در واقع  جمعیتی بزرگ از همه اقوام، مذاهب و اقشار است که هرجا که حضور دارند باعث دلگرمی هستند و وجودشان آرام‌بخش است.

چنانچه عنصر کلیدی گره‌گشا در جنگ و تمام بحران‌های بعد از جنگ اعم از سیل، زلزله و بحران ها هستند که با حضورشان، دشمن طعمی نخواهد داشت.کارگر گفت: امام راحل و امام خامنه‌ای فرمودند که افتخارشان این است که بسیجی هستند؛ امام (ره) در بیانی می‌فرمایند خداوند من را با بسیجیانم محشور کند که این مسئله خیلی بزرگی است.

وی افزود: بسیجیان گره‌گشا در جنگ و تمام بحران‌هایی که پس از جنگ داشتیم؛ امام راحل فرمودند اگر این ارتش ۲۰ میلیونی باشد هیچ موقع دشمن طمعی نسبت به این نظام نخواهد داشت، می‌بایست امروز تفکر و روحیه بسیجی را در همه شئون کشور گسترش دهیم.

داشتن روحیه و تفکر بسیجی راهگشای حل مسائل اقتصادی اجتماعی و فرهنگی است. بسیج کشور را نجات داده، به همین دلیل دشمن به دنبال بدنام کردن روحیه و تفکر بسیجی است تا آن را کمرنگ کند؛ دشمن به دنبال ناامیدی است و اینکه نشان دهد قادر به انجام تکلیف نیستیم.رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید بر اینکه کسانی که مردم را ناامید و عنوان می‌کنند که فقط در سایه مذاکره می‌توان مشکل را حل کرد، خیانت می‌کنند کفت: البته که هیچ‌وقت مخالف مذاکره نبوده و نیستیم.

فقط باید مواظب باشیم که در پازل دشمن بازی نکنیم و تسلیم نشویم. در حل بحران‌های پس از دفاع مقدس ، این بسیجیان بودند که وارد میدان شدند و غائله را ختم کردند.
کارگر با بیان اینکه کاری که در ستاد مبارزه با موادمخدر انجام می‌شود، اگر با روحیه و تفکر بسیجی باشد، موفقیت به همراه دارد، خاطرنشان کرد: دشمن به‌دنبال بدنام کردن و از بین بردن روحیه و تفکر بسیجی در کشور است؛ حاج قاسم سلیمانی در موضوع مقاومت و شکست داعش از همین بسیجیان استفاده کرد و با از خودگذشتکی و در نهایت گمنامی داعش را شکست دادند.

وی افزود: اعتیاد حربه دشمنان برای از کار انداختن جوانان است و همین روحیه بسیجی حاکم در  ستاد مبارزه با موادمخدر است  که جامعه را حفظ و صیانت و از گسترش مواد مخدر ، جلوگیری کرده است و باید روحیه بسیجی در بین مسئولان گسترش یابد.کارگر گفت: جوانی که افکار و روح و روان خود را با مصرف موادمخدر از دست دهد دیگر برای کشور مفید نیست.

همچنین دکتر اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در این ویژه‌برنامه، ضمن تبریک هفته بسیج به دلاورمردان ایران زمین اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز را مرهون فداکاری‌های ایثارگران و شهدا هستیم.وی با بیان اینکه تا ابد مدیون خون شهدا هستیم، گفت: بسیجیان در تمام دوران قبل و بعد از دفاع مقدس همواره در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و امام راحل گام برداشته و ثابت قدم مانده‌اند و امیدواریم بتوانیم همواره یاد شهدا را گرامی بداریم و راه شهدا را ادامه دهیم و در قول و عمل ، سیجی واقعی باشیم.


لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=74718
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 229 بازدید
  • بدون دیدگاه