• امروز : پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 27 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 2 December - 2021
کل پست ها: 66319اخبار امروز : 0
1

نقش موثر بسیج در مقابله با آسیب های اجتماعی

  • کد خبر : 74512
  • 03 آذر 1400 - 10:34
نقش موثر بسیج در مقابله با آسیب های اجتماعی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: اجرای طرح های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در محلات آلوده توسط بسیج کمک بزرگی در مقابله با آسیب های اجتماعی استان است.

قزوین- ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آوج به ریاست فرماندار و با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی استان ، امام جمعه شهر آوج، اعضای شورای هماهنگی شهرستان و تعدادی از دهیاران روستاها در پایگاه بسیج دهستان شهید آباد از توابع بخش مرکزی برگزار شد.
علی رحمانی در این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج، شهادت ۳ تن از مدافعان مرزهای جمهوری اسلامی در شرق کشور را تسلیت گفت و افزود: مبارزه با مواد مخدر جزء آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی است و بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، این مبارزه یک جهاد بزرگ و حرکت بسیار عمیق در راه پیشرفت ملت ایران است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم نیروهای بسیج در سطح استان، اجرای طرح جواد الائمه و پیشگیری از اعتیاد در مناطق آلوده در سطح استان را از حرکت‌های قابل توجه سپاه و بسیج استان دانست و ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته، خواستار توجه و همراهی جدی همه اعضای شورا و مسولین شهرستان به این موضوع شد.
دبیر شورا با اشاره به آمار شیوع شناسی در جمعیت‌های مختلف جامعه خصوصاً دانش آموزی و دانشجویی، بر ضرورت برنامه ریزی و اجرای طرح های مختلف از جمله طرح یاریگران زندگی تاکید کرد.
رحمانی افزود: به منظور توسعه ورزش در روستاها به پیگیری شورای هماهنگی جهت تجهیز خانه روستایی در این بخش با اشاره به شماره خط ملی اعتیاد، خواستار توجه و اطلاع رسانی آن در بین مردم شد تا مشکلات و موارد لازم را با این خط در میان گذاشته و مشاوره رایگان دریافت کنند.
تقدیم ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز راه مبارزه با مواد مخدر نشان از جدیت مبارزه با مواد مخدر در کشور است. اشاعه فرهنگ نه گفتن در بین جوانان، دانش آموزان و دانشجویان، اجرای طرح های پیشگیری از اعتیاد در محلات و توجه به مسایل فرهنگی و پیشگیرِی ، ارائه آمار مرگ و میر ناشی از مصرف مواد و توجه به محیط های کارگری استان از دیگر موارد مهمی بود که دبیر شورا به آنها اشاره کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=74512
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین
  • 15 بازدید
  • بدون دیدگاه