• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022
کل پست ها: 67271اخبار امروز : 0
8

تاکید بر ساخت برنامه‌ و تولید محتوا با هدف پیشگیری از اعتیاد

  • کد خبر : 73975
  • 05 آبان 1400 - 14:30
تاکید بر ساخت برنامه‌ و تولید محتوا با هدف پیشگیری از اعتیاد
شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر و اداره‌کل صداوسیما مرکز بوشهر تفاهم‌نامه‌ای را با هدف برنامه‌سازی و تولید محتوا به منظور پیشگیری از گسترش مصرف مواد مخدر امضا کردند.

بوشهر- ارسطو ترکمان‌منش دبیر شورا در نشست با مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر گفت: بر پایه آمارها سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر پایین آمده که نیاز است خانواده‌ها و مسئولان با حساسیت بیشتری به این موضوع دقت و رسیدگی کنند.
وی افزود: بخش مهمی از تلاش برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر و یا ترک آن، تلاش فرهنگی است که باید برای فرهنگ‌سازی بیشتر از توان بالای صداوسیما بهره جست.
دبیر شورا اضافه کرد: با این رویکرد، امروز با صداوسیما مرکز استان برای برنامه‌سازی در حوزه‌های پیشگیری، درمان و مبارزه با مواد مخدر تفاهم کردیم.
ترکمان منش گفت: بهره‌بردن از کارشناسان دانشگاهی حوزه مواد مخدر و مشاوران دلسوز که دارای توان بالای آموزش در رسانه هستند می‌تواند در این هدف یاری‌رسان باشند تا خانواده‌ها آسیب کمتری در این بخش ببینند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر نیز در این نشست گفت: صداوسیما همواره در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر تلاش و برنامه‌سازی کرده و پرداختن به موضوع مهم سلامت خانواده و جامعه را وظیفه خود می‌داند.
سیدحسین ناظر افزود: پیشتر مواد مخدر به‌صورت سنتی مصرف می‌شد، اما اکنون تنوع مواد سنتی و صنعتی بالا رفته و مافیا و سوداگران مواد مخدر، شکل و تأثیر آن را برای مصرف‌کنندگان جوان و نوجوان متنوع کرده‌اند.
وی اضافه کرد: چه بسیار معتادانی که پس آگاهی و اراده، ترک کردند و به آغوش خانواده و جامعه بازگشته‌اند و اکنون با به‌دست آوردن جایگاه اجتماعی صاحب کسب‌وکار و اعتبار در بازار و خانواده هستند. امیدواریم که در کنار پیشگیری، بازگشت به زندگی نیز بسیار رخ بدهد.
ناظر گفت: ما به‌دنبال برنامه‌سازی با کیفیت بالا در بخش آگاه‌سازی خانواده و نوجوانان و جوانان هستیم و انتظار داریم دراین‌باره سوژه‌های مناسب و جذاب به ما معرفی شوند تا تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان از آن بهره ببرند.
در پایان این نشست تفاهم‌نامه مشارکت در ساخت و پخش برنامه درباره مواد مخدر در سیما، صدا، خبر و فضای مجازی میان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر و اداره‌کل صداوسیمای مرکز بوشهر امضا شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73975
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان بوشهر
  • 123 بازدید
  • بدون دیدگاه