• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022
کل پست ها: 67023اخبار امروز : 0
8
ترکمان‌منش مطرح کرد؛

خانواده، مدارس و دانشگاه‌ها مهم‌ترین بستر برای آموزش خطرات مواد مخدر

  • کد خبر : 73919
  • 04 آبان 1400 - 13:19
خانواده، مدارس و دانشگاه‌ها مهم‌ترین بستر برای آموزش خطرات مواد مخدر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: خانواده، مدارس و دانشگاه‌ها مهم‌ترین بسترها برای آموزش خطرات مواد مخدر هستند که باید به‌عنوان یک عامل بازدارنده مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بوشهر، ارسطو ترکمان‌منش در پنجمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه متأسفانه کرونا برنامه‌ریزی‌های پیشگیرانه برای مبارزه مواد مخدر را دچار مشکل کرده است، اظهار کرد: از آنجا که اساس کار مقابله با روش‌های قاچاق مواد مخدر و راهکارهای پیشگیرانه، جلسات همگرایی و همفکری است، برنامه‌های این کمیته نیز مانند بسیاری از اصناف و نهادها که از آسیب‌های کرونا در امان نبوده‌اند، با مشکلاتی مواجه شد.

وی اطلاع‌رسانی و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در چهار کانون خانواده، مراکز آموزشی و دانشگاهی، محیط‌های کار و کارگری و محلات شهری و روستایی را از مهم‌ترین برنامه‌های پیشگیرانه ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر عنوان و بیان کرد: نیاز است کنشگرانی که در عرصه آسیب‌های اجتماعی در ساختارهای مختلف آموزشی تلاش می‌کنند، درباره آشنایی با مواد مخدر جدید که طیف آن وسیع شده است، همتی مضاعف داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با تأکید بر اینکه مافیای مواد مخدر رحم و عطوفتی ندارند و فقط به‌دنبال سودجویی بیشتر هستند، توضیح داد: سودجویان مواد مخدر به شکل کلان و ریز با هدف افزایش سود به‌دنبال افزایش شبکه مصرف هستند و این شرایط سبب می‌شود که دامنه تعدادی که درگیر مواد مخدر می‌شوند، افزایش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به تحولات اخیر افغانستان و عدم علاقه طالبان به کشت خشخاش تشریح کرد: این یک هشدار برای ما تلقی خواهد شد؛ چراکه با کاهش مواد مخدر سنتی، سودجویان به‌دنبال تولید بیشتر مواد صنعتی خواهند بود.

وی با تأکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت تمام نهادها و سازمان‌ها بیان کرد: خانواده، مدارس و دانشگاه‌ها مهم‌ترین بسترها برای آموزش خطرات مواد مخدر هستند که باید به‌عنوان یک عامل بازدارنده مورد توجه قرار گیرند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73919