• امروز : پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 27 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 2 December - 2021
کل پست ها: 66319اخبار امروز : 0
2

نقش رسانه و فرهنگ در مبارزه با مواد مخدر مهم و بی بدیل است

  • کد خبر : 73649
  • 25 مهر 1400 - 9:38
نقش رسانه و فرهنگ در مبارزه با مواد مخدر مهم و بی بدیل است
پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و اعضای شورا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

قزوین- علی رحمانی مشاور استاندار و دبیر شواری هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در این جلسه گفت: نقش رسانه و فرهنگ در مبارزه با مواد مخدر مهم و تاثیر گذار بوده و باید تولید محتواهای رسانه ای و برنامه های فرهنگی در این زمینه با جدیدت بیشتربه منظور پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در سطح استان تهیه و منعکس شوند.
وی با اشاره به نقش مهم صدا و سیما و اصحاب رسانه در سطح استان خواستار توجه اصحاب رسانه استان به این موضوع شد و آن را از اولویت‌های سالجاری شورا دانست و گفت: در این خصوص تفاهم نامه ای نیز با صدا و سیما منعقد شده تا با تولید وپخش برنامه های مستند در راستای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر گامهای موثری در آگاهسازی مردم از صدمات جبران ناپذیر ابتلا به آن برداشته شود.
دبیر شورا اظهار داشت: در زمینه جلوگیری از مواد مخدر و شناسایی باندهای قاچاق و توزیع مواد مخدر استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و سپاه حائز اهمیت بوده و موجب نتایج مطلوبتر ی در این عرصه خواهد شد، لذا همکاری و تعامل بسیج و نیروی انتظامی در این زمینه شرایط مطلوب و دستاورد بیشتری حاصل خواهد شد.
دبیر شورا همچنین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آوج از مربیان پرورشی و فعالین مقابله با آسیبهای اچتماعی مدارس تقدیر کرد.
وی در این جلسه که از طریق شبکه شاد برای کلیه مدیران و مربیان پرورشی مدارس شهرستان پخش می‌شد، گفت: هزینه اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر بسیار کم هزینه تر از درمان آن است، لذا همه دستگاههای فرهنگی و پیشگیری شهرستان خصوصا آموزش و پرورش نقش اصلی و اساسی در این زمینه دارند و با استفاده از ابزارهای آموزشی که در اختیار دارند، میتوانند از ابتلا به اعتیاد بسیاری از افراد با ارائه آموزش مهارتهای زندگی جلوگیری کنند.
دبیر شورا از تلاش‌های مدیران، مربیان و معلمین آموزش و پرورش شهرستان قدردانی و بر نقش مهم آنان در این راه تاکید و خواستار توجه و جدیت بیشتر در پیشبرد اهداف واجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس شدند.
در پایان از تعدادی از مربیان پرورشی که در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس شهرستان فعالیت می کردند، با اهداء لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73649
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین
  • 28 بازدید
  • بدون دیدگاه