• امروز : پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 27 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 2 December - 2021
کل پست ها: 66319اخبار امروز : 0
3

استفاده از ظرفیت روحانیون در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر

  • کد خبر : 73643
  • 25 مهر 1400 - 9:30
استفاده از ظرفیت روحانیون در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: از ظرفیت روحانیون در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر استفاده خواهیم کرد.

قزوین- علی رحمانی در هفتمین جلسه این شورا در شهرستان آبیک ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی بر اجرای برنامه های فرهنگی و پیشگیری به عنوان اولویت اصلی تاکید کرد و گفت: نتیجه آثار اقدامات در حوزه های اجتماعی و فرهنگی در بلند مدت ملموس خواهد بود.
وی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده علت ۵۵ درصد طلاق‌ها، ۳۵ درصد کودک آزاری‌ها، ۶۵ درصد همسر آزاریها، و ۲۴ درصد جرم و جنایات در ایران سر منشاء اعتیاد به مواد مخدر دارد.
دبیر شورا در ادامه با مطلوب توصیف کردن روند اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیری از اعتیاد در سطح شهرستان آبیک خصوصا در واحد های تولیدی و کارگری بر تداوم و استمرا آن تاکید کرد.
توجه دهیاران و شوراها به الحاقات فرهنگی در پروژه های عمرانی، استفاده از ظرفیت روحانیون در پیشگیری از اعتیاد، اجرای دوره های آموزشی با محوریت پیشگیری و استفاده مناسب از شبکه شاد ، توجه به محیط های آلوده شهری و اجرای برنامه های پیشگیری در این محلات از دیگر موارد مهمی بود رحمانی که به آنها اشاره کرد.
همچنین علی رحمانی در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکستان که به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورای هماهنگی شهرستان در شهر نرجه برگزار شد، اعتیاد و قاچاق مواد مخدر را از جمله مسائل و معضلات جامعه جهانی خواند که کشور عزیزمان ایران را ن در بر گرفته و همسایگی با کشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر موجب تشدید آن در جامعه شده است.
وی افزود: هزینه های هنگفت مالی و شهادت هزاران نفر ازسربازان و مرزبانان فداکار و جان برکف مجموعه نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی نشانگر عزم و اراده جدی نظام جهت مقابله با آن بوده و در این راه استکبار جهانی علیرغم حضور بیست ساله در افغانستان موضعی منفعل داشته اند.
دبیر شورا افزود: اجرای برنامه های فرهنگی و پیشگیری و آگاهی بخشی آحاد مردم جامعه از جمله جمعیت دانش آموزی و دانشجویی باید اولویت اصلی و سرلوحه برنامه های ما باشد.استفاده از ظرفیت شبکه شاد و آگاهسازی نسل جوان و ارائه آموزش مهارتهای زندگی، ارائه آثار و تبعات جبران ناپذیر مصرف مواد مخدر در قالب موشن گرافی و پیامهای تاثیر گذار از طریق شبکه های اطلاع رسانی در سطح استان از موارد مهمی بود که به آنها اشاره کرد.
در پایان جلسه به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از فرماندهان انتظامی شهرستان و بخش نرجه با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از سوی دبیر شورا و فرماندار شهرستان قدردانی شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73643
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین
  • 22 بازدید
  • بدون دیدگاه