• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
کل پست ها: 66122اخبار امروز : 0
2

تماشاخانه سیار آموزش مهارت زندگی و پیشگیری از اعتیاد کودک و نوجوان در خراسان رضوی رونمایی شد

  • کد خبر : 73583
  • 21 مهر 1400 - 10:16
تماشاخانه سیار آموزش مهارت زندگی و پیشگیری از اعتیاد کودک و نوجوان در خراسان رضوی رونمایی شد
اولین تماشاخانه سیار (تریلی تاتر)استانی کشور در استان خراسان رضوی به منظور ارائه خدمات فرهنگی بویژه پیشگیری اولیه از اعتیاد در مناطق محروم و کم برخوردار، حاشیه شهر مشهد و شهرستان های استان، با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و رونمایی و آغاز به کار کرد.


خراسان رضوی- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در مراسم رونمایی از اولین تماشاخانه سیار استان گفت: امروزه آسیب اعتیاد به عنوان یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های جدی جامعه و به عبارتی اولویت آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود. در واقع شرایط موجود، شرایط خوبی نیست و پیشگیری در حوزه اعتیاد همانند پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نیازمند واکسیناسیون است.
وی افزود: انجام واکسیناسیون این حوزه خودمراقبتی است که از طریق افزایش خودباوری، عزت‌نفس است که باید به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود. تحقق و دستیابی به این فرصت مستلزم ایجاد فضای نشاط و شادابی برای کودکان است تا آن‌ها اوقات فراغت خود را بانشاط و سرگرمی‌های سالم بگذرانند و مجالی برای سایر فعالیت‌های نامناسب ایجاد نشود.
دبیر شورا با اشاره به اهمیت توجه به کودکان و تربیت آنان بیان داشت: تماشاخانه سیار متعلق به کودکان و نوجوانان استان به ویژه در مناطق محروم و در خدمت آنان است.
صالحی با اشاره به نقش خودمراقبتی و افزایش عزت نفس در موفقیت‌های آینده کودکان و نوجوانان تصریح کرد: باید در تربیت و پرورش کودکان قدرت نه گفتن در آن‌ها افزایش یابد تا از افتادن به دام آسیب‌های اجتماعی در امان باشند.
وی تصریح کرد: تمام مدیران باید در کنار یکدیگر برای ایجاد این فرصت تلاش کنند. بر این اساس عزت نفس و خودباوری کودکان باید به اندازه‌ای افزایش پیدا کند تا توانایی نه گفتن کودکان و نوجوانان نیز افزایش یابد.
دبیر شورا با اشاره به اهمیت ایجاد فضای‌های شاد برای کودکان و نوجوانان اظهار کرد: وجود فضای با نشاط و ایجاد شادابی در کودکان و نوجوانان فرصت و رغبت کشیده شدن به رفتار های ناسالم را از بین می‌برد.
وی با بیان اینکه هم‌افزایی دستگاه ها و ارگان ها منشا اثرات مفیدی برای استان خواهد بود گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با برخی دستگاه‌ها منعقد شده است که از جمله آن‌ها می‌توان تفاهم نامه باکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را نام برد که این تماشاخانه سیار، ثمره آن است.همچنین تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل ورزش و جوانان و دفتر امور روستایی داشته‌ایم که بر اساس این تفاهم‌نامه مشترک سه‌جانبه در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ درمجموع بیش از ۱۸۰ خانه ورزش روستایی تجهیز شده است و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. بنابراین دستگاه‌های مختلف می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود ‌هم‌افزایی ایجاد و به انجام برنامه‌های خوب و مناسب کمک کنند.
وی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: بهترین پیشگیری از اعتیاد، توانمند سازی و پرورش صحیح کودکان و نوجوانان است.
گفتنی است مراسم رونمایی از اولین تماشاخانه سیار خراسان رضوی در محل مرکز شماره ۸ کانون پرورش فکری مشهد با حضورجمعی ازکودکان و نوجوانان ومسئولین کشوری و استانی( مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، معاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی استانداری ، معاون هماهنگی امور زایرین استانداری، دبیر شورا ، مدیر کل آموزش و پرورش، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،مسؤلین بهزیستی ، شهرداری، آستان قدس، انتظامی،تبلیغات اسلامی) برگزار شد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73583
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی
  • 52 بازدید
  • بدون دیدگاه