• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 3 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 24 March - 2023
کل پست ها: 68765اخبار امروز : 0
14

بیش از ۲۰۰۰ معتاد در زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

  • کد خبر : 73447
  • 07 مهر 1400 - 10:08
بیش از ۲۰۰۰ معتاد در زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان گفت:بیش از ۲۰۰۰ معتاد که در مراکز MMT استان زنجان تحت درمان هستند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

فاطمه رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ۱۵ کمپ ترک اعتیاد در استان زنجان در حال فعالیت می‌کنند که یک کمپ ویژه بانوان است، اظهار کرد: در شرایط قرمز کرونایی پذیرش در کمپ‌های ترک اعتیاد ممنوع بوده و به ترتیب در شرایط‌ نارنجی با یک سوم و شرایط زرد با ۵۰ درصد پذیرش دارند.

وی از آغاز جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان زنجان خبر داد و افزود: مرکز بهداشت شهرستان از این افراد به صورت گروهی تست PCR می‌گیرد و بعد از سه روز در صورت مثبت شدن نیز به مدت ۱۴ تا ۲۰ روز قرنطینه می‌شوند. گفتنی است ۷۰۵ معتاد متجاهر در استان زنجان جمع‌آوری شده است.

این مسئول در رابطه با عقد قرارداد با بیمه سلامت، تصریح کرد: از شهریورماه پارسال با اداره‌کل بیمه سلامت استان زنجان برای پوشش بیمه‌ای معتادان قرارداد بسته شده و ابتدا مراکز MMT می‌توانند از مزایای بیمه سلامت بهره‌مند شوند که بیش از ۲۰۰۰ نفر از این افراد تحت پوشش این بیمه هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در رابطه با واکسیناسیون مددجویان، خاطرنشان کرد: همه مسئولان و کادر مراکز MMT و کمپ‌های ترک اعتیاد استان در اردیبهشت‌ماه و خردادماه امسال در برابر بیماری کرونا واکسینه شدند و واکسیناسیون مددجویان مراکز تبصره ۲ ماده ۱۶ هنوز شروع نشده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73447