• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
کل پست ها: 66122اخبار امروز : 0
3

اجرای مناسب فرایند درمان و توانمندسازی معتادان موجب جلوگیری از اتلاف منابع می شود

  • کد خبر : 73376
  • 30 شهریور 1400 - 11:47
اجرای مناسب فرایند درمان و توانمندسازی معتادان موجب جلوگیری از اتلاف منابع می شود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: خدمات درمان و حمایتهای اجتماعی مناسب به معتادان متجاهر و توانمند سازی آنان با ارائه آموزش فنی و حرفه ای و ایجاد اشتغال پایدار موجب جلوگیری از هدر رفت و اتلاف منابع خواهد شد.

قزوین- علی رحمانی با قاسمی دادستان مرکز استان دیدار و از حمایتهای دستگاه قضایی از سیاستها و برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قدردانی و سپس گزارشی از وضعیت و روند اجرای طرح جمع آوری، درمان و بازپروری معتادان متجاهر استان ارائه و بر لزوم توانمند سازی آنان با اجرای برنامه های آموزشی، حرفه آموزی و اشتغال با مشارکت جدی همه اعضاء و دستگاههای مرتبط استان تاکید کرد.
دبیر شورا با تاکید بر لزوم افزایش ظرفیت پذیرش معتادان در سطح استان افزود: در ماه گذشته با تلاشهای انجام شده مجموعه دستگاههای عضو شورا و فرمانداریها، سه مرکز نگهداری و درمان معتادان در شهرستانهای تاکستان و البرز راه اندازی شد.
مشاور استاندار افزود: امید است با جدیت و توجه ویژه مجموعه دستگاهها به این معضل اجتماعی بتوانیم با فراهم کردن شرایط و راه اندازی مراکز جدید، ظرفیت درمان و نگهداری معتادان در سطح استان را به وضع مطلوب برسانیم.
لزوم حمایت و پرداخت بخشی از هزینه های درمان معتادان توسط شهرداریها در سطح استان، ساماندهی اموال و خودروهای موجود در پارکینگ شورا و تسریع در رسیدگی و صدور رای نهایی و تعیین و تکلیف آنان، پیگیری راه اندازی مرکز ماده ۱۶ در استان از ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرداخت بخش مهمی از هزینه های نگهداری معتادان متجاهر استان در ۶ ماه اول سالجاری، لزوم ارتقاء کیفی خدمات درمانی و نگهداری معتادان از دیگر موارد مهمی بود دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به آنها اشاره کرد.
همچنین قاسمی دادستان مرکز استان در این دیدار گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از جمله نهادهای موثر در جامعه بوده که باید از تمامی ظرفیتهای آن از جمله پیشگیری، درمان، مقابله و صیانت بطور منسجم و هماهنگ مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: در جمع آوری معتادان متجاهر موفق عمل شده ولی در درمان و حمایت اجتماعی آنان نیاز به تلاش بیشتر دستگاههای متولی از جمله دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی است.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73376
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین
  • 56 بازدید
  • بدون دیدگاه