• امروز : پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021
کل پست ها: 65976اخبار امروز : 0
1

ساماندهی۷ هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری موقت یا کمپ‌های تبصره‌ی ۲ ماده ۱۶

  • کد خبر : 73296
  • 24 شهریور 1400 - 10:07
ساماندهی۷ هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری موقت یا کمپ‌های تبصره‌ی ۲ ماده ۱۶
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی گفت: در طرح ساماندهی معتادان متجاهر با همکاری دستگاه های مرتبط، از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 7 هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری و در مراکز نگهداری موقت یا کمپ‌های تبصره‌ی ۲ ماده 16ساماندهی شده‌اند.

محمدحسین صالحی در جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان این مطلب افزود: بهزیستی، بهداشت و درمان، فرمانداران، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، شهرداری و برخی دستگاه‌های دیگر در این طرح وظیفه‌مند هستند.
وی با تشریح خسارات ها و آثار زیان بار اعتیاد در بخش های اقتصادی، انسانی و… در جامعه افزود: با توجه به جمع آوری و درمان معتادان متجاهر دستگاه‌های مسئول باید تکالیف خویش را بر اساس آیین‌نامه بعد از خروج معتادان انجام دهند تا معتاد بعد از خروج، ضمن برخورداری از خدمات اجتماعی و اشتغال به چرخه زندگی بازگردد.
دبیر شورا افزود: با وجود تمامی اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در بخش مقابله با عرضه و کاهش تقاضا، متاسفانه شاخص‌ها نشان‌دهنده کاهش سن اعتیاد، گرایش اعتیاد به مواد صنعتی و روان گردان است که تاثیرات مخرب پدیده شوم اعتیاد بر جرائم و آسیب‌های اجتماعی و بخش سلامت جامعه می‌باشد .
صالحی با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: این طرح در سه حوزه فرهنگی و پیشگیری، درمان و کاهش آسیب معتادان و حوزه صیانت و حمایت‌های اجتماعی از بهبودیافتگان تهیه، تدوین و ابلاغ شده و با همکاری دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ادامه خواهد یافت .
وی با بیان اینکه شاخص‌ترین کار در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر آگاهی رسانی به عموم مردم و اقشار مختلف و طبقات گوناگون جامعه است خواستار استفاده از ظرفیت های رسانه ای و تبلیغی شهرداری مشهد برای انتقال پیام های پیشگیرانه به عموم شهروندان شد.
دبیر شورا با تاکید بر آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان نسبت به سوء مصرف مواد مخدر مواد مخدر گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی و گارگاه‌های پیشگیری در سطح محله های شهری مشهد به ویژه محله های آسیب خیز شهری با محوریت مبارزه با مواد مخدر نقش بسزایی در زمینه کاهش مصرف مواد مخدر خواهد داشت که در این راستا باید از ظرفیت های فرهنگسراها و سرای محلات به منظور مصون سازی شهروندان در برابر اعتیاد استفاده مناسبتر کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73296
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی
  • 30 بازدید
  • بدون دیدگاه