• امروز : پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021
کل پست ها: 65976اخبار امروز : 0
2

طرح توانمندسازی و صیانت پس از بهبودی معتادین متجاهر با مشارکت شهرداری در مشهد اجرا می شود

  • کد خبر : 73286
  • 24 شهریور 1400 - 9:58
طرح توانمندسازی و صیانت پس از بهبودی معتادین متجاهر با مشارکت شهرداری در مشهد اجرا می شود
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: طرح توانمندسازی و صیانت پس از بهبودی، حلقه مفقوده فرآیند ساماندهی متکدیان و معتادان بهبود یافته است و مقرر شده به زودی شاهد اجرای طرح توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی بصورت پایلوت در مشهد باشیم.

خراسان رضوی- سید مجتبی منتظری با بیان این مطلب، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی کاهش اثربخشی در بحث ساماندهی متکدیان و معتادین متجاهر این است که به بحث توانمند سازی، این افراد توجه چندانی نشده است.
وی ادامه داد: مقرر است که در بخشی از مجتمع اردوگاه سرای سبز زندگی در کنار اجرای مصوبه شورای عالی اداری، بحث توانمندسازی که وظیفه ذاتی شهرداری و بهزیستی است نیز گنجانده شود و ما در آنجا از کمپ های ماده ۱۶، به انتخاب کمیته‌ای متشکل از بهزیستی، ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دادگستری تعداد ۲۰۰ نفر از کسانی را که رهایی یافته از چنگال اعتیاد هستند، انتخاب و به مرکز حرفه آموزی منتقل کنیم تا با همکاری اداره فنی و حرفه ای در دو حوزه مهارتهای تخصصی و عمومی تحت آموزش قرار بدهیم.
رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان داشت: در حوزه تخصصی در ۹ رشته کارواش، جوشکاری در و پنجره، بنایی، باغبانی، طراحی دوخت، آرایش و پیرایش مردانه، آرایش و پیرایش بانوان، کار با کامپیوتر و کلاس نهضت سواد آموزی آموزشها ارائه می شود و در حوزه آموزش های عمومی مهارت های زندگی از قبیل مهارت نه گفتن، مهارت کنترل خشم، مهارت حل تعارض، اصول اولیه کسب و کار، ارتباط گیری موثر و … آموزش داده خواهد شد.
منتظری عنوان کرد: ما در راستای توانمند سازی این افراد یک روز از این سه ماه را مخصوص آموزش مهارت های تخصصی در نظر گرفته ایم که فنی و حرفه ای وظیفه آن را بر عهده گرفته است تا در نهایت به کارآموزان مدرک اعطا کند. همچنین یک روز به آموزش مهارت های زندگی اختصاص پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: پس از آنکه این افراد توانمند شدند ما خروجی کار خود را به واحد مطالعه موردی سازمان بهزیستی ارائه خواهیم کرد تا با کمک اداره کار بتوانیم آن ها را به دامن جامعه باز گردانیم.
معاون شهردار خاطرنشان کرد: همچنین در طول اجرای این دوره ارگان های دیگری نیز پای کار آمدند تا بتوانند حمایت کافی از این افراد و خانواده های آنان را داشته باشند .
منتظری اضافه کرد: در طرح صیانت پس از بهبودی، توانمندسازی افراد اولویت اصلی ما است و این طرح به عنوان یک طرح نوآورانه اولین بار است که در مشهد به صورت پایلوت شاهد اجرای آن خواهیم بود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73286
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی
  • 22 بازدید
  • بدون دیدگاه