• امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 29 - شعبان - 1444
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
کل پست ها: 68759اخبار امروز : 3
9

فعالیت اثر بخش مرکز ماده ۱۶ «کرامت» در جمع آوری معتادان متجاهر

  • کد خبر : 73144
  • 18 شهریور 1400 - 11:59
فعالیت اثر بخش مرکز ماده ۱۶ «کرامت» در جمع آوری معتادان متجاهر
استاندار لرستان با اشاره به فعالیت اثر بخش مرکز ماده ۱۶ «کرامت» در جمع آوری معتادان متجاهر گفت: در این مرکز علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی، خدمت حرفه آموزی هم ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز یکشنبه در حاشیه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در سخنانی گفت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که در سال‌های اخیر به همت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان انجام شده راه اندازی مرکز ماده ۱۶ کرامت با امکانات خوب و بهره گیری از روش‌های جدید درمانی است.

وی ایجاد مرکز ماده ۱۶ را از فعالیت‌های موفق گروهی استان عنوان کرد و اظهار داشت: در سطح شهرهای استان معتادان متجاهری وجود دارند که وظیفه جمع آوری، رسیدگی و ساماندهی آنها بر عهده ماست و ارائه خدمات با این نگاه که این افراد بیمار هستند، انجام می‌پذیرد.

استاندار لرستان ادامه داد: مرکز ماده ۱۶ کرامت خرم آباد ظرفیت پذیرش و ارائه خدمات به حدود ۲۰۰ نفر را داراست که البته باید در نظر داشت معتادان متجاهر استان از این تعداد بیشتر هستند و لازم است برای این موضوع مراکز دیگری نیز تأمین و تجهیز شوند.

خادمی تصریح کرد: این مرکز تا کنون توانسته است بخش عمده‌ای از این افراد را از سطح شهر جمع آوری کند و ضمن ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی در کنار حرفه آموزی به آنها شرایط بازگشت دوباره به زندگی را برایشان فراهم سازد.

وی با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده به معتادان متجاهر حاضر در مرکز ماده ۱۶ بسیار اثر بخش بوده است، افزود: آموزش‌ها به این افراد در مدت حضور آنها در مرکز به گونه‌ای بوده که تعداد قابل توجهی از آنان علاوه بر ترک اعتیاد و آموختن یک حرفه شغلی، شرایط بازگشت دوباره به جامعه را پیدا کرده‌اند.

استاندار لرستان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم سایر مراکز آموزشی را به این قبیل امکانات مجهز کنیم، گفت: استفاده از روش‌های نوین آموزشی در کنار آموزه‌های دینی که در این مرکز ارائه می‌شود می‌تواند یک فرد کاملاً طرد شده از جامعه را مجدداً احیا و به زندگی عادی بازگرداند که در نوع خود امری پسندیده است.

خادمی خاطرنشان کرد: موضوع نظارت بیشتر بر مراکز نگهداری، ترک اعتیاد و مراکز ماده ۱۵ و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این زمینه از دیگر محورهای جلسه امروز بود که پیگیری و اجرای آن مورد تاکید قرار گرفت.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73144