• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
کل پست ها: 66122اخبار امروز : 0
1

حل مشکلات اعتیاد در کشور باید با محوریت پیشگیری و خانواده باشد

  • کد خبر : 73101
  • 13 شهریور 1400 - 12:20
حل مشکلات اعتیاد در کشور باید با محوریت پیشگیری و خانواده باشد
نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل مشکلات اعتیاد در کشور باید با محوریت پیشگیری و خانواده باشد، بر پیگیری جدی احداث گرمخانه تاکید کرد.

سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قروه با محوریت بحث احداث گرمخانه و بررسی مشکلات متجاهرین و کاستن از آسیب های اجتماعی با حضور مهندس اوسطی نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، محمد سلیم کریمی از شورای استان و به ریاست الماسی فرماندار شهرستان در سالن جلسات فرمانداری قروه برگزار شد.
پرویز اوسطی با تاکید بر احداث گرمخانه برای ساماندهی معتادین متجاهر اظهار داشت: نجات معتادان متجاهر یک تکلیف است و باید برای این افراد از همه نظر کارهای لازم انجام شود.
وی همچنین ساختارهای موجود در ساماندهی معتادان متجاهر را ناکافی دانست و گفت: مردم از شورای شهر و شهرداری به عنوان پارلمان محلی انتظار دارند و باید شهرداری در حوزه فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی در صحنه باشند و به جای گله کردن پای کار بیایند.
همچنین محمد سلیم کریمی کارشناس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیان کرد: ما باید دست به دست هم دهیم و اعتیاد را که یکی از آسیب های بزرگ اجتماعی است، کنترل کنیم؛ چرا که ممکن است تبدیل به فاجعه شود و احتمال کنترل کردن آن بسیار سخت می شود، لذا باید بتوانیم در قالب کار تیمی و سیستمی مضرات این مشکل را کم کنیم اما متاسفانه علی رغم همه تلاش ها نتوانسته ایم به این مهم دست یابیم؛ لذا باید سعی شود با یک برنامه هماهنگ و بدور از کارهای جزیره ای مشکلات را حل کنیم.
وی بیان کرد: در امر مبارزه با اعتیاد و سوءمصرف مواد مخدر تنها بهزیستی و شورای هماهنگی متولی این کار نیستند بلکه باید همه دستگاه پای کار بیایند و همچنین در بحث آمار ها و اطلاعات متجاهرین بانک اطلاعاتی و آماری باید بروز شوند .
کارشناس شورا افزود: می بایست کمپ های موجود حمایت بیشتری شوند، مردم نیز از شهرداری ها انتظار دارند لذا باید با وجود تمامی مشکلات شهرداری ها در صف اصلی مبارزه باشند و بر همین اساس از تمامی شوراها و شهرداری ها درخواست می کنم در مسئولیت های اجتماعی که دارند به جد ورود کنند و با قدرت آن را پیگیری کنند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=73101
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان
  • 79 بازدید
  • بدون دیدگاه