• امروز : چهارشنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 20 - محرم - 1444
  • برابر با : Wednesday - 17 August - 2022
کل پست ها: 67527اخبار امروز : 11
16

پژوهشگران ایران و چین برای ارتقای دانش اعتیاد همکاری می‌کنند

  • کد خبر : 72972
  • 01 شهریور 1400 - 11:04
پژوهشگران ایران و چین برای ارتقای دانش اعتیاد همکاری می‌کنند
دومین کارگاه مشترک ایران و چین برای ارتقای دانش اعتیاد و تقویت تعاملات دو کشور به صورت آنلاین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، با هدف بستر سازی و گسترش همکاری های پژوهشی در حوزه دانش اعتیاد و اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی، دومین کارگاه تخصصی درحوزه دانش اعتیاد میان اساتید و محققان ایران و چین برگزارمی شود.

عباس حق پرست استاد مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این رویداد علمی با همکاری شماری از مراکز تخصصی و دانشگاهی با حمایت فرهنگستان علوم چین و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به مدت سه روز از چهارم شهریورماه امسال بصورت مجازی گشایش می یابد.

وی افزود: در این کارگاه تخصصی مشترک دو کشور، ۱۲ تن از اساتید، محققان و صاحبنظران حوزه دانش علوم اعصاب و اعتیاد از چندین مرکز دانشگاهی کشورمان و نیز انستیتو روانشناسی پکن وابسته به فرهنگستان علوم چین ،آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی در این حوزه را به اشتراک می گذارند.

وی گفت: این کارگاه آموزشی پژوهشی در چارچوب فعالیت میز مشترک همکاری ها میان محققان و اساتید ایران و چین در حوزه مطالعات دانش اعتیاد برگزار می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ابراز امیدواری کرد: توسعه و گسترش همکاری های علمی میان محققان و اساتید مراکز دانشگاه ایران و انستیتو روانشناسی پکن به تقویت و تعمیق هرچه بیشتر تعاملات و همکاری های مشترک تحقیقاتی میان دو کشور منجر شود.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=72972