• امروز : پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 23 September - 2021
کل پست ها: 65976اخبار امروز : 0
7

بازدید از پارک علم و فناوری، مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی

  • کد خبر : 72839
  • 20 مرداد 1400 - 10:27
بازدید از پارک علم و فناوری، مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی
با هدف بررسی توانمندی‌ها و اقدامات پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، بازدیدی از محل این پارک، واقع در دانشگاه شهید بهشتی توسط مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد، رئیس اداره فضای مجازی و رئیس گروه هماهنگی‌، نظارت، بازرسی دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و با جمعی از مدیران پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ در این بازدید، دکتر پرند مدیر پارک علم و فناوری گزارشی مختصری در مورد وظایف این پارک و ابعاد مختلف آن از قبیل، استقرار استارت‌آپ‌ها و شرکت ها، حمایت علمی و مالی برای پیاده سازی ایده‌های نوآورانه ارائه و تعدادی از استارت‌آپ‌های موفق برای همکاری با ستاد در حوزه‌های ساخت بازی، تلویزیون اینترنتی، تولید محتواهای آموزشی، و علوم، روان شناختی در حوزه اعتیاد، خود را معرفی کردند.
سپس بازدیدی از استدیو تولید محتوای تلویزیون اینترنتی رسانا با مدیریت مهندس ایزدی انجام شد. این پلتفرم دارای تولیدات فیلم‌های آموزشی، پادکست و آموزش‌های تعاملی است و زیرساخت تلویزیون اینترنتی سانا به گفته ایشان، توسط خود این شرکت تولید شده است.
علاقه‌مندان در صورت تمایل می‌توانند به سایت این پلتفرم به نشانی https://resana.tv مراجعه کنند.
از دیگر استارت‌آپ‌ها، شرکت ایماژ با مدیریت خانم مهندس برومند بود که در حوزه بازی فعال و چند قرارداد موفق با خارج از ایران انجام داده‌اند و تمایل به کار در حوزه پیشگیری از اعتیاد به موادمخدر در بازی‌سازی داشت. (علاقه‌مندان برای آشنایی بیشتر می‌توانند به سایت ایشان به نشانی https://concealand.com مراجعه کنند.
همچنین دکتر بیگدلی مسئول یکی از شتاب‌دهنده‌های پارک علم و فناوری ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مباحث روانشناختی ترک اعتیاد و به قرار داد این مرکز رشد با کشور برزیل اشاره کرد.
در انتها بازدیدی از استارت‌آپی بنام، تیم ملی ورزش‌های ذهنی انجام شد که حاصل ایده، دکتر محمد سیدا، مرد حافطه ایران است و در حوزه آموزش پیشگیری از اعتیاد برای جامعه هدف معلمین تلاش می‌کنند.
در نهایت مقرر شد؛ پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، طرح‌های پیشنهادی خود را در حوزه‌های پیشگیری اولیه و توسعه مشارکت‌های مردمی تدوین و برای بررسی به دبیرخانه ستاد ارسال کند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=72839
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 389 بازدید
  • بدون دیدگاه